اعتمادسازي و امانتداري، مهمترين وظيفه ستاد انتخابات است

سنندج - ايرنا - رييس ستاد انتخابات كردستان گفت: جلب اعتماد كانديداها، احزاب و مردم ، صيانت و امانتداري آرا مردم مهمترين وظايف ستاد انتخابات است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري كردستان؛ حسين خوش اقبال در اولين جلسه ستاد انتخابات استان با يادآوري اهميت و جايگاه راي و نظر مردم در نظام جمهوري اسلامي ايران، اظهار داشت: نهايت تلاش اين ستاد حفاظت از راي و نظر مردم و برگزاري انتخاباتي پرشور با همكاري مردم است.
وي بر لزوم رعايت اصل بي طرفي از سوي همه دست اندركاران تاكيد كرد و افزود: شرعا و قانونا دست اندر كاران انتخابات نبايد از هيچ كانديدايي حمايت كنند.
خوش اقبال اظهار داشت: براي برگزاري انتخاباتي پرشور، بخشي از مسووليت متوجه مسوولان است كه بايد مقدمات آن را فراهم كنند و بخشي هم بر عهده احزاب، كه مشاركت و همكاري مردم را جلب كنند.
وي جلب اعتماد كانديداها را از وظايف مهم ستاد دانست و اجراي قانون را ره حل حصول اين اعتمادسازي اعلام كرد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار كردستان يادآور شد: احصا نقاط ضعف و قوت اتخابات هاي گذشته مي تواند در برگزاري انتخابات بي نقص در آينده كمك شاياني كند.
خوش اقبال از روساي كميته هاي ستاد انتخابات استان خواست دو اصل مسووليت پذيري و پاسخگويي را مدنظر داشته باشند و امانتداري و اجراي قانون را سرلوحه كار خويش قرار دهند.
وي خاطرنشان كرد: نظام، وزارت كشور و استاندار از مسوولين توقع دارند زمينه انتخابات پرشور براي حضور اقشار مختلف جامعه را فراهم نمايند و از آنچه كه انتخاب مردم است صيانت شود.
3034