آمادگی قایق های تندرو ایران با موشك برای مقابله با ناوهای امریكا

تهران - ایرنا - شبكه خبری الجزیره قطر شنبه شب به نقل از منابع آمریكایی گزارش داد كه ارتش این كشور بر این باور است كه احتمالا هرگونه حمله ایران به ناوهای امریكا با موشك های كروز و بالستیك قایق های تندرو صورت می گیرد.

به گزارش ایرنا، الجزیره این سخنان را به نقل از شبكه تلویزیونی «سی ان ان» آمریكا نقل كرده است.
براساس گزارش اطلاعاتی ادعایی «سی ان ان»، ایران اغلب قایق های تندرو وابسته به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مستقر در آب های خلیج فارس را به موشك های بالستیك كوتاه برد و موشك های كروز مجهز كرده است.
سی ان ان همچنین روز جمعه به نقل از یك مقام وزارت دفاع آمریكا مدعی شد: خطر ایران همچنان واقعی و یك امر مسلم است و ما آن را جدی می گیریم.
«پاتریك شاناهان» سرپرست وزارت دفاع آمریكا (پنتاگون) اعزام یك ناو جدید به خلیج فارس و استقرار سامانه موشكی پاتریوت در این منطقه را تایید كرده است.
آمریكا هفته گذشته به دلیل آن چه كه تهدید ایران علیه نیروهای آمریكایی در منطقه خوانده بود، اعلام كرد كه ناو هواپیمابر «آبراهام لینكلن» را به همراه چهار بمب افكن به خلیج فارس اعزام می كند.
ادعای آمریكایی ها درحالی است كه منبع اطلاعاتی آن ها برای تهدید ادعایی از سوی ایران، سرویس های جاسوسی رژیم صهیونیستی بوده است.
تهدید اعزام ناوگروه و بمب افكن به خلیج فارس نیز زمانی توخالی بودنش فاش شد كه مشخص گردید اعزام این ناوگروه مدت ها پیش تایید شده و برنامه عادی ارتش ایالات متحده است.
«ایلان گلدنبرگ» كه پیشتر به عنوان رییس تیم ایران در دفتر معاون وزیر دفاع آمریكا در پنتاگون بود، از پوشش اغراق آمیز اعزام ناوگروه آمریكایی به خلیج فارس انتقاد كرد.
گلدنبرگ در یادداشتی در حساب توئیتری اش نوشت: رسانه ها باید مسئولانه به گزارش اعزام های نظامی آمریكا به خاورمیانه بپردازند و از اغراق درباره جنگ احتمالی با ایران پرهیز كنند؛ این چیزی است كه جنگ افروزان می خواهند.
شبس**9363**1917