۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۵
کد خبر 83310698
۰ نفر
پرونده های قضایی در خلخال افزایش یافت

اردبیل - ایرنا - رییس دادگستری خلخال از افزایش ورودی پرونده های قضایی در سال 97 در مقایسه با سال 96 خبر داد.

به گزارش ایرنا ، علی رمضان پور روز شنبه در جلسه ستاد برگزاری جشن گلریزان در بخش شاهرود خلخال افزود: در سال گذشته ورودی پرونده های دادسرا و دادگستری این شهرستان 19 هزار پرونده بوده كه با احتساب پرونده های ورودی دادگاه مستقل بخش هشجین این تعداد به 22 هزار پرونده می رسد.
او اظهار كرد: مجموع پرونده های قضای سال 96 این شهرستان 13 هزار پرونده بود.
وی گفت: برای آزادی 29 زندانی محبوس در زندان خلخال بیش از 20 میلیارد ریال و همچنین معادل ریالی 696 سكه تمام بهار آزادی نیاز است كه انتظار می رود در جشن گلریزان شاهرود بخشی از این مبلغ از سوی مردم نیكوكار منطقه جمع آوری شود.
وی بیان كرد: برغم اینكه در سال گذشته در این بخش جشن گلریزان برگزار نشده ولی با كمك اهالی نوع دوست شاهرود و همراهی بخشدار این بخش مبلغ 50 میلیون ریال به آزادی زندانیان مالی كمك شد.
حجت الاسلام شیر علی پور ، امام جمعه شاهرود نیز در این جلسه با تاكید بر استفاده از فیوضات ماه مبارك رمضان برگزاری جشن گلریزان را دارای ثواب و اجر الهی برای برگزار كنندگان آن و مردمی كه به هرنوع در این جشن مشاركت می كنند، دانست.
حمدالله نقیب ، بخشدار شاهرود نیز برای برگزاری اولین جشن گلریزان در این بخش به نحو شایسته اعلام آمادگی كرده و از اهالی این بخش برای مشاركت عمومی در كمك به آزادی زندانیان مالی دعوت كرد.
وی گفت: جشن گلریزان 31 اردیبهشت همزمان با ولادت با سعادت كریم اهل بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع) در مسجد جامع السادات شهر كلور برگزار خواهد شد.
6018/7119