۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
کد خبر 83310644
۰ نفر
اعتبارسفر رئیس جمهوری به استان بوشهر ابلاغ شد

بوشهر - ایرنا- استاندار بوشهر گفت: از محل سفر اسفندماه رئیس جمهوری به این استان 2035میلیارد تومان اعتبار از ردیف های مختلف برای اجرای 60 پروژه به این استان ابلاغ شد.

به گزارش ایرنا، عبدالكریم گراوند روز شنبه در نشست دومین شورای اداری استان بوشهردر سالجاری افزود: براساس برنامه ریزی ها این میزان اعتبار درمدت 2 سال 50 درصد امسال و 50 درصد سال آینده به استان اختصاص می یابد.
وی بیان كرد: با تخصیص به موقع اعتبارات سفر رئیس جمهوری به استان بوشهر زمینه توسعه و آبادانی هرچه بیشتر استان فراهم خواهد شد.
گراوند اضافه كرد: بالاترین رقم اعتباری در سفرهای استانی به استان بوشهر ابلاغ شده است و این می تواند گام مثبتی برای توسعه استان باشد.
استاندار بوشهر گفت: بیانیه اخیر شورای امنیت ملی اولتیماتومی به كشورهای حاضر در برجام بود ومواضع نظام جمهوری اسلامی بسیار روشن به آنها اعلام شد.
وی افزود: این تصمیم و اراده نظام بود كه براساس تدابیر اندیشیده شده و با صبر استراتژی گام به گام اجرا شد و این نشان می دهد اجرای برجام نیز در زمان خود تصمیمی درست، منطقی و با تدبیر بود.
گراوندگفت: نظام جمهوری اسلامی در این فاز حساس نیز با تدبیر گام برداشت و رئیس جمهوری با بیانیه شورای امنیت ملی پیام روشن ملت ایران را به كشورهای طرف اعلام كرد.
وی ادامه داد: در این شرایط كه دشمن آرایش جدیدی به خود گرفته وجنگ تبلیغاتی گسترده و زنجیره ای را به كار گرفته، اتحاد و انسجام ملت مهمترین پشتوانه نظام جمهوری اسلامی به شمار می رود.
وی با تقدیر از حضور پرشور روز گذشته مردم در حمایت از بیانیه شورای امنیت ملی گفت: اتحاد، همدلی و انسجام مردم، گروه ها و جناح های مختلف بهترین و بالاترین سرمایه برای رویارویی با توطئه های دشمن در شرایط جدید است.
وی تاكید كرد: حضور مردم و مسئولان در كنار هم دشمن را بیش از هرچیز نا امید می كند به همین دلیل است كه دشمن برای اینكه ثابت كند مردم در مقابل نظام قرار دارند كوچكترین مشكل در كشور را با استفاده از ابزارهای مختلف بزرگ جلوه می دهد.
استاندار بوشهر گفت: كمی و كاستی ها وجود دارد اما برای گذر از این شرایط باید همه گروه های سیاسی در كنار هم باشند.
وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران امروز تنها كشوری است كه با تاسی از امام راحل و شهدا با شعار استقلال آزادی به آمریكا اعلام می كند 'هیچ غلطی نمی تواند بكند' و آنها تاب و تحمل آن را ندارند.
وی گفت: تریبونها، سایتها، رسانه، گویندگان ، سخنرانان و روزنامه ها با درك شرایط كشور باعث تقویت اتحاد و انسجام در كشور باشند و از آن پاسداری كنند.
گراوند اضافه كرد: صاحبان تریبون در رابطه با بیان مطالب مراقب باشند دشمن آرایش اقتصادی، نظامی و سیاسی مختلفی را در برابر نظام ترسیم كرده پس نباید با گفتار خود به امنیت ملی خدشه ای وارد كنند.
وی تاكید كرد: مهمترین پشتوانه بیانیه شورای امنیت ملی اتحاد و انسجام مردم و مسئولان است كه باید قدر آن را دانست و در پررنگ كردن آن تلاش كرد.
گراوند افزود: در این شرایط حساس همه احزاب و گروه ها خود را مشغول جزئیات و دعواهای داخلی نكنند چون تنها نظام آسیب می بیند.
وی یادآورشد: دراین شرایط كه با وجود سیل هزینه های مضاعفی بر كشور وارد شده مدیران باید در هزینه های جاری صرفه جویی لازم را داشته باشند.
وی گفت: با صرفه جویی در برخی هزینه های اضافی باید آنها را صرف تامین معیشت كاركنان دستگاه های اجرایی كرد.
استاندار بوشهر برضرورت تلاش جهادی برای رونق تولید و حمایت از واحد های تولیدی تاكید كرد و گفت: دستگاه های اجرایی موظفند كالاهای مورد نیاز خود را از صنایعی كه در استان تولید می شود تامین كنند.
گراوند اضافه كرد: دستگاه های اجرایی در زمینه مصرف آب و برق صرفه جویی لازم را داشته باشند و از وسایل كاهنده در بحث آب استفاده كنند.
وی ادامه داد: براساس بررسی ها تنها 12 دستگاه اجرایی از وسایل كاهنده در بخش آب استفاده كرده اند كه باید مابقی اقدام كنند و دستگاه هایی كه ازاین دستور سرپیچی كنند آب آنها قطع می شود.
استاندار بوشهر با اشاره به هجوم آفت ملخ صحرایی تاكید كرد: همه دستگاه های اجرایی باید سازمان جهاد كشاورزی را در مقابله با این آفت همراهی كنند.
6047/6045