پكن: به افزایش تعرفه ها توسط آمریكا واكنش نشان می دهیم

پكن- ایرنا- معاون نخست وزیر چین كه برای شركت در یازدهمین دور مذاكرات تجاری به آمریكا سفر كرده است تاكید كرد: چنانچه آمریكا تعرفه گمركی محصولات چینی را اضافه كند، پكن هم واكنش نشان خواهد داد.

به گزارش ایرنا 'لیو خه' عضو دفتر سیاسی كمیته مركزی حزب كمونیست چین، معاون نخست وزیر و مسئول هیات چین در گفت ‎و‌‎ گوهای اقتصادی چین و آمریكا در پایان دور یازدهم این مذاكرات به رسانه های چینی مستقر در واشنگتن افزود: چین امیدوار است اصطكاك اقتصادی و تجاری دو كشور شدیدتر نشود.
یازدهمین دور مذاكرات مقام‎های عالی رتبه اقتصادی و تجاری چین و آمریكا روز گذشته در واشنگتن برگزار شد.
لیو خه افزود: دو كشور در این نشست به طور صادقانه و سازنده در مورد جزئیات تبادل نظر كردند و قرار شد مذاكرات در پكن ادامه پیدا كند.
وی با اشاره به اینكه چین به طور منطقی با اصطكاك اقتصادی و تجاری چین و آمریكا برخورد خواهد كرد افزود: با وجود همه فشارها، اقتصاد چین روند پیشرفت با ثبات و سالم خود را حفظ می كند و همچنان راه خود را ادامه خواهد داد.
لیو هه گفت: دو طرف در بسیاری از مسائل موضع خود را روشن كردند و درباره موضوعات مذاكرات آتی به گفت‎وگو پرداختند و مبادلات و همكاری خوبی با یكدیگر داشتند.
معاون نخست وزیر چین با اشاره به اینكه اختلاف نظر در مذاكرات بین دو كشور اجتناب ناپذیر است تصریح كرد: چین نسبت به آینده، خوش‎بینی محتاطانه خود را حفظ خواهد كرد.
اظهارات لیوخه در حالی است كه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا از روز گذشته (جمعه) پس از آنكه آمریكا و چین نتوانستند در مذاكرات سطح بالای دو روزه خود به توافق برسند، تعرفه 200 میلیارد دلار كالای وارداتی چین به آمریكا را از 10 درصد به 25 درصد افزایش داد.
او همچنین به مقام های ذیربط دستور داده است كه روند افزایش تعرفه ها بر تمام كالاهای باقیمانده وارداتی از چین به ارزش حدود 300 میلیارد دلار را آغاز كنند.
**آساق**1904**