۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸
کد خبر 83310470
۰ نفر
رقابت دختران زمستان در آفریقا

تهران - ایرنا - فیلم سینمایی ایرانی «دختران زمستان» برای رقابت در چهلمین جشنواره فیلم «دوربان» آفریقای جنوبی انتخاب شد.

به گزارش روز شنبه خبرنگار سینمایی ایرنا، فیلم سینمایی «دختران زمستان» به كارگردانی و تهیه‌كنندگی بهزاد خداویسی كه سال 97 برای اولین بار در سومین جشنواره سلامت اكران شد در اولین حضور بین‌المللی خود در جشنواره دوربان آفریقای جنوبی شركت می‌كند.
این جشنواره هرساله در شهر دوربان آفریقای جنوبی برگزار می‌شود و قدیمی‌ترین و بزرگترین فستیوال فیلم در منطقهٔ جنوب آفریقا است كه امسال از ۲۷ تیر تا ۶ مردادماه نود و هشت برگزار می شود.
فیلم سینمایی «دختران زمستان» كه با محوریت اهدای عضو ساخته شده، داستان افراد یك خانه را روایت می كند كه هر یك از چیزی می رنجند ولی سعی دارند زندگی را طور دیگری رقم بزنند و نقطه اتصال این افراد همین دردهاست!
هامون سیدی، مهتاب ثروتی، نیلوفركوخانی،امیر حسین همتی، عقیل بهرامی، نسیم افشارپور، لادن نازی، بهنام قربانی، سارا عابدی و بهزاد خداویسی این فیلم سینما هستند.
فیلمنامه «دختران زمستان» توسط بهزاد خداویسی و سولماز اعتماد نوشته شده و مرتضی پورصمدی مدیر فیلمبرداری، بهروز معاونیان مدیرصدابرداری، پوریا نوری و علیرضا باقی نژاد عكاسان این فیلم و دكتر بهزاد سلیمانی طراح پوستر این فیلم است.
فراهنگ**9246**