حباب سكه به 460 هزار تومان كاهش یافت

تهران- ایرنا- رئیس انجمن صنفی كارفرمایان طلا و جواهر با بیان اینكه حباب سكه به رقم 460 هزار تومان كاهش یافته، گفت: برای جلوگیری از وقوع تقلب، مشتریان از خرید سكه و طلا از مراكز غیرمجاز و بدون فاكتور خودداری كنند.

«عبادالله محمدولی» امروز (شنبه) در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره تحولات بازار طلا و سكه افزود: بازار طلا تا میانه هفته گذشته روندی رو به رشدی را تجربه كرد، اما به تدریج در روزهای پایانی هفته به ثبات رسید.
رئیس انجمن صنفی كارفرمایان طلا و جواهر با بیان اینكه تحولات جدیدی را در بازار طلا و سكه مشاهده نمی كنیم، اظهار داشت: امروز سكه تمام بهار آزادی طرح جدید به قیمت پنج میلیون و 130 هزار تومان و هر قطعه سكه طرح قدیم پنج میلیون تومان فروخته شد.
عضو هیات مدیره اتحادیه كشوری طلا و جواهر كشور افزود: بهای نیم سكه نیز به 2 میلیون و 900 هزار تومان، ربع سكه یك میلیون و 900 هزار تومان و سكه گرمی به یك میلیون و 30 هزار تومان رسیده است.
وی اضافه كرد: بهای اونس جهانی طلا در هفته گذشته روندی رو به رشد داشت، بطوری كه به نرخ یك هزار و 284 دلار صعود كرده است.
رئیس انجمن صنفی كارفرمایان طلا و جواهر گفت: میزان حباب سكه با اندكی كاهش اكنون به حدود 460 هزار تومان رسیده است.
وی درباره بازار مصنوعات طلا نیز گفت: بازار مصنوعات طلا دچار ركود سنگینی شده و بیشتر داد و ستد ها به طلای آبشده و سكه اختصاص دارد.
رئیس انجمن صنفی كارفرمایان طلا و جواهر با هشدار به خریداران سكه گفت: برای جلوگیری از وقوع تقلب، مشتریان از خرید سكه و طلا از مراكز غیرمجاز و بدون فاكتور خودداری كنند.
محمدولی تصریح كرد: مشتریان باید از واحدهای دارای مجوز و با فاكتور اقدام به خرید كنند تا درصورت وقوع مشكل، بتوانند آن را پیگیری كنند.
اقتصام**2022 **1559