يونايتدها به يك دليل عجيب از خريد «دي ليخت» منصرف شدند

تهران- ايرنا- باشگاه منچستريونايتد كه سال گذشته به راحتي مي توانست «ماتيس دي ليخت» مدافع جوان و مستعد آژاكس را به خدمت بگيرد، به يك دليل« خنده دار» از كورس رقابت براي خريد وي خارج شد.

به گزارش ايرنا، روزنامه ميرر انگليس روز شنبه نوشت: مدافع جوان آژاكس پس از نمايش فوق العاده در ليگ قهرمانان و ليگ داخلي كشور هلند، خود را به عنوان يكي از تحت تعقيب ترين مدافعان حال حاضر اروپا معرفي كرد. دفاع آخري كه نشاندن امضاي وي پاي قرارداد براي تيم ها دست كم 75 ميليون يورو آب خواهد خورد.
در اين بين، يونايتدها كه مصرانه به دنبال جذب يك دفاع آخر مورد اعتماد هستند فصل گذشته اين فرصت را داشتند تا دي ليخت را با قيمتي به مراتب كمتر جذب كنند اما از اين تصميم منصرف شدند چرا كه گزارش هايي در مورد اضافه وزن احتمالي وي به اطلاع باشگاه رسيده بود.
«مارسل بو» استعداديابي كه به همراه «لوئيس فن خال» هلندي به اولدترافورد آمد و پس از بركناري مرد هلندي همچنان به مسئوليتش در يونايتد ادامه داد؛ به دقت دي ليخت را تحت نظر گرفت و او را به باشگاه پيشنهاد كرد.
اما اين استعداد ياب به آنها گفته بود كه پدر دي ليخت از اضافه وزن شديد رنج مي برد و پيش بيني كرده بود كه مدافع 19 ساله هلندي به طور موروثي با افزايش سن با چنين مشكلي مواجه شده و از سرعت و قدرتش كاسته خواهد شد.
«خوزه مورينيو» سرمربي پيشين يونايتد كه دسامبر سال گذشته از سمتش بركنار شد، تابستان سال گذشته درخواست جذب يك دفاع آخر را داده و دي ليخت را به عنوان نخستين هدفش معرفي كرده بود.
اما مقامات يونايتد براساس پيش بيني استعدادياب خود اقدام براي خريد دي ليخت را وتو كرده و از جذب وي كه هم اكنون يكي از بهترين مدافعان در سراسر اروپا محسوب مي شود، صرف نظر كردند.
اگرچه آژاكسي ها هفته گذشته در ورزشگاه خانگي خود مقابل تاتنهام غافلگير شدند و با متحمل شدن شكست سه بر 2 از راهيابي به فينال ليگ قهرمانان باز ماندند اما دي ليخت همچنان يكي از مدافعان تراز اول اروپا محسوب مي شود.
اين در حالي است كه «فرانكي دي يونگ» هم تيمي دي ليخت پس از امضاي قراردادي به ارزش 75 ميليون پوند، از فصل آينده براي آبي اناري ها به ميدان خواهد رفت و گزارش ها از پيوستن دي ليخت به جمع كاتالان ها حكايت دارد.
ناكام ماندن يونايتد در كسب سهميه فصل آينده ليگ قهرمانان اروپا تلاش آنان را براي جذب دي ليخت و البته چهار هدف نقل و انتقالاتي ديگر، بي ثمر كرد. اهدافي كه همگي حضور در معتبرترين رقابت باشگاهي اروپا را شرط اصلي ملحق شدن به تيم ها مي دانند.
ورزشي**3991**1067**