جاده هاي خسارت ديده از سيل كرمانشاه نيازمند اعتبارات نوسازي

كرمانشاه- ايرنا- بارش باران و وقوع سيلاب در بخشي از كشور خسارت هاي زيادي به بخش هاي مختلف از جمله راه ها وارد كرد اما در استان كرمانشاه علاوه بر اين خسارت ها، چشمه هايي در جسم جاده هاي استان جوشيده كه نوسازي آنها نيازمند اعتبار ويژه است.

به گزارش خبرنگار ايرنا؛ بنابر اعلام استانداري كرمانشاه در فروردين امسال هزار و 560 ميليارد تومان خسارت به اين استان وارد شده كه به گفته مديركل حمل و نقل و راهداري استان كرمانشاه به راه هاي استان در جريان سيل 526 ميليارد تومان خسارت وارد شده است.
در جلسه روز شنبه كارگروه بازسازي و نوسازي مناطق سيل زده استان كرمانشاه در استانداري، وضعيت راه هاي استان مورد بحث و بررسي قرار گرفت كه مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان اعلام كرد 883 كيلومتر از راه ها دچار ريزش، رانش استهلاك و خرابي شده و يك هزار و 435 پل نيز از صفر تا 100 درصد تخريب شده و همچنين 46 دستگاه ماسين آلات نيز زمين گير شده است.
فريبرز كرمي با بيان اينكه در جسم راه هاي استان چشمه هاي زيادي نيز ايجاد شده است، گفت: پنج ميليارد تومان لوله فلزي براي عبور اين چشمه ها از دل جاده ها نياز داريم.
او در مورد مشكلات فعلي در حوزه جاده هاي استان نيز گفت: نياز به تامين اعتبار براي انجام اقدامات راهداري تابستاني و بازسازي و نوسازي خسارات ناشي از سيل داريم.
مديركل راهداري و حمل و نقل جاده اي كرمانشاه با اعلام اينكه 526 ميليارد تومان خسارت سيل به راه هاي استان را به وزارت راه و شهرسازي اعلام كرده ايم، گفت: اين وزارتخانه 512 ميليارد تومان را تاييد كردند و اعلام كرد كه مابقي را از محل اعتبارات استاني تامين كنيد.
كرمي با بيان اينكه همه راه هاي استان اكنون باز و تردد در آن جريان دارد، گفت: راه بسته نداريم اما راه هاي موجود هم ايمن نيست و نياز به بهسازي دارد.

**خسارت 97.5 ميلياردي به راه هاي در دست ساخت
از سوي ديگر مديركل راه و شهرسازي استان كرمانشاه نيز با بيان اينكه به 49 پروژه راهسازي در استان خسارت وارد شده است، گفت: طول اين تعداد پروژه خسارت ديده 448 كيلومتر است.
به گفته مسعود شريفي، در مجموع 97 ميليارد و 500 ميليون تومان به اين راه ها كه اكنون توسط پيمانكار در دست اجراست، خسارت وارد شده است.
وي اظهار داشت: از اين تعداد، 6 پروژه راه اصلي و 43 پروژه مربوط به راه روستايي است كه راه هاي اصلي حدود 45 ميليارد تومان و راه هاي روستايي نيز بيش از 52 ميليارد تومان خسارت ديده اند.
8006/3303