۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۶
کد خبر: 83310290
۰ نفر
فصل جدید همكاری های دانشگاهی ایران و ارمنستان

مسكو - ایرنا - مقامات ایران و ارمنستان راه های توسعه همكاری های پزشكی بین دو كشور و آغاز همكاری ها با دانشگاه گیلان را بررسی كردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از بخش رسانه ای سفارت ایران در ارمنستان، این گفت وگو ها میان دكتر شاهرخ یوسف زاده رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان، سیدكاظم سجادی سفیر كشورمان در ایروان و پرفسور آرمن مرادیان وزیر سابق بهداشت ارمنستان و رئیس فعلی دانشگاه دولتی پزشكی ایروان به نام مخیتار هراتسی صورت گفت.
در این ملاقات همچنین مقرر شد هیاتی از دانشگاه دولتی پزشكی ارمنستان به استان گیلان سفر كند تا زمینه های عملی همكاری های مشترك با طرف ایرانی را مورد بررسی قرار دهد.
گفتنی است، پیش از این دیدار نیز مقامات ایران با آناهید آوانسیان معاون وزیر بهداشت جمهوری ارمنستان دیدار كردند كه در آن دیدار یوسف زاده رئیس دانشگاه علوم پزشكی گیلان با اشاره به ظرفیت های وسیع دانشگاه علوم پزشكی گیلان، آمادگی خود را جهت همكاری در حوزه های آموزش پزشكی، درمان بیماران و تولید دارو اعلام كرد.
آوانسیان نیز با توجه به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف پزشكی، خواستار استفاده از تجربیات دانشگاه علوم پزشكی گیلان در حوزه های آموزش تخصصی پزشكی، پرستاری، پیوند اعضاء و تولید دارو شد.
ارمنستان با حدود 30 هزار كیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز كه پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با تركیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و ایران هم مرز است.
اروپام** 1346 **