محيط زيست: نتيجه پايش رودخانه «شور» را به رسانه ها نمي دهيم

تهران- ايرنا- محيط زيست روز شنبه خبري را مبني بر انجام پايش زيست محيطي از رودخانه شور در غرب استان تهران منتشر كرد اما مسئولان اين سازمان در واكنش به پيگيري خبرنگار ايرنا درباره نتايج اين پايش پاسخ دادند: «نمي توانيم نتيجه را به رسانه ها بدهيم».

در آن خبر، رييس اداره محيط زيست شهرستان ملارد در استان تهران گفته بود: به منظور بررسي وضعيت زيست محيطي رودخانه شور در منطقه «اخترآباد» نمونه برداري از 2 نقطه رودخانه انجام گرفت.
«شعبان خسروي» افزوده بود: با توجه به وجود زمين هاي كشاورزي در غرب شهرستان ملارد و احتمال استفاده از آب رودخانه توسط كشاورزان در اين زمين ها، نظارت بر سلامت رودخانه شور از اهميت خاصي برخوردار است.
خسروي تصريح كرده بود: تهديد سلامت آب رودخانه شور در اثر عوامل آلاينده موجبات نابودي پوشش گياهي و جانوري منطقه را فراهم مي كند و همچنين باعث بروز نارضايتي عشاير و دامداران منطقه مي شود.
وي خاطرنشان كرده است: اين موضوع دغدغه بسياري از مسئولان بوده و به طور جد در جلسات و كارگروه هاي مربوطه پيگيري مي شود.
به دنبال انتشار اين خبر روي سايت اداره كل حفاظت محيط زيست استان تهران، خبرنگار ايرنا با اين مسئول تماس گرفت كه پاسخ داد: اكنون جواب نمونه برداري از وضعيت رودخانه شور اعلام نشده است، به محض دريافت، آن را به فرمانداري و اداره كل محيط زيست استان مي فرستيم تا در كارگروه هاي تخصصي مربوطه، مورد بررسي قرار گيرد.
وي در ادامه با بيان اينكه «ما نمي توانيم جواب نمونه برداري را به رسانه ها بدهيم» افزود: براي دريافت اطلاعات بيشتر از وضعيت رودخانه شور مي توانيد اين موضوع را بعدا از فرمانداري پيگيري كنيد.
خسروي درباره اينكه چرا نمي تواند جزييات نمونه برداري را در اختيار رسانه ها قرار دهد توضيح نداد.
شهرستان ملارد در غرب استان تهران با جمعيتي حدود ۴۰۰ هزار نفر يكي از شانزده شهرستان استان تهران است.
تهرام/8138/ 1008