خليج فارس تا روز دوشنبه ناآرام است

بندرعباس- ايرنا- كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي هرمزگان هشدار داد: خليج فارس از امروز شنبه تا روز دوشنبه هفته جاري در ساعت بعد از ظهر و شب بر اثر وزش باد شديد شمال غربي و جنوب غربي مواج است.

مرضيه سي سي پور روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: تا ساعت ظهر (امروز شنبه) شرايط رفت و آمد در جزيره هاي خليج فارس و امور دريانوردي و صيادي مناسب است.
وي ياد آورشد: به تدريج از ساعت بعد از ظهر (شنبه) با شدت گرفتن سرعت باد در مناطقي چون كيش، لاوان، سيري، بوموسي، تنب بزرگ و كوچك، هنگام، قشم، جنوب هرمز و لارك و با سرعت كمتر در سيريك و جاسك دريا به نسبت مواج خواهد شد.
اين كارشناس هواشناسي هرمزگان ادامه داد: سرعت باد در محدوده هاي ياد شده به 40 كيلومتر در ساعت مي رسد كه توصيه مي شود از رفت و آمد شناورهاي سبك و صيادي در اين مناطق خودداري شود.
سي سي پور اظهارداشت: همچنين احتمال اختلال شناورهاي مسافربري در ساعت بعد از ظهر در جزيره كيش، بوموسي و لارك توصيه مي شود تمهيدات لازم صورت گيرد.
وي گفت: ظرف هفته جاري شاهد تقويت سامانه ناپايدار بارشي در ارتفاعات استان هرمزگان خواهيم بود.
كارشناس پيش بيني اداره كل هواشناسي هرمزگان اظهارداشت: از لحاظ دمايي نيز امروز (شنبه) و فردا (يكشنبه) افزايش نسبي دما در بيشتر نقاط استان پيش بيني مي شود.
7195/6048