ایران با وجود افزایش قوای نظامی آمریكا عقب ننشسته است

تهران - ایرنا - شبكه خبری تلویزیونی سی ان ان گزارش داد: برغم اعزام ناوگروه وبمب افكن های آمریكابه منطقه خلیج فارس، ایران همچنان عقب ننشسته است.

این شبكه خبری در باره اقدامات تنش زای آمریكا و اعزام نیروهای نظامی از سوی آمریكا به منطقه خلیج فارس گزارش داد:پنتاگون پس از فرستادن ناوهواپیمابر و بمب افكن 'بی - 52'، اكنون از ارسال موشك های پاتریوت به منطقه خلیج فارس خبر می دهد.
این رسانه تصویری آمریكایی ادامه داد: این در حالیست كه آمریكا شماره تلفنی هم به سفارت سوئیس داده كه در صورت لزوم مقامات ایرانی با آن با 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریكا تماس بگیرند.
'باربارا استار' خبرنگار بخش پنتاگون سی ان ان در گزارشی گفت:یك هفته پس از آنكه پنتاگون تصمیم به اعزام ناوهواپیما بر و بمب افكن به منطقه خلیج فارس گرفت، اكنون آمریكا موشك های پاتریوت را هم به منطقه می فرستد.
خبرنگار سی ان ان مدعی شد كه موشك های پاتریوت قادر هستند دربرابر هرگونه موشك بالستیك و یا موشك كروزی كه بخواهد تهدیدی برای نظامیان آمریكایی در منطقه باشد، به كار گرفته شوند.
استار افزود: آمریكا از قایق های تندرو ایرانی حامل موشك در خلیج فارس بسیار نگران است.
پیشتر جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریكا اعلام كرده بود كه ناو هواپیمابر آبراهام لینكلن به همراه یك نیروی ضربت از هواپیماهای بمب افكن به منطقه فرماندهی مركزی آمریكا (سنتكام) در خلیج فارس اعزام می شوند.
این در حالی است كه تارنمای روزنامه انگلیسی گاردین در باره اظهارات جدید بولتون نوشت : تغییرات در صف آرایی نظامی آمریكا روالی عادی دارد و برخی مقامات آمریكایی نیز به رغم اینكه تنها لحن بیانیه بولتون و اعلان چنین برنامه‌ای از سوی او را عجیب می‌دانند ارسال این واحدهای نظامی به منطقه را امری عادی می‌دانند.
این روزنامه افزود:گردش ناوهای جنگی هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افكن روالی عادی است. در حال حاضر در منطقه مقر فرماندهی نظامی آمریكا كه خاورمیانه و افغانستان را در بر می‌گیرد هیچ یك از این‌ها وجود ندارد.
اروپام ** 1302 ** 1071