مديران با بصيرت بيشتر جلوي حوادث ناگوار را بگيرند

قزوين - ايرنا - سرپرست معاونت سياسي،امنيتي و اجتماعي استانداري قزوين گفت: دشمن همواره به دنبال ايجاد هزينه براي كشور است و مديران بايد با بصيرت بيشتر جلوي هرگونه حوادث ناگوار را در جامعه بگيرند.

به گزارش ايرنا، منوچهر حبيبي روز شنبه در كارگروه پدافند زيستي استان قزوين افزود: متاسفانه به علت غفلت و ناآگاهي مردم بستر جامعه براي فعاليت هاي خطرناك فراهم است و بايد مسئولان با آگاه سازي و روشنگري براي مقابله با آنها اقدام كنند.
اين مسئول خاطرنشان كرد: اگر در جريان سيلاب اخير برخي از واحد‌هاي توليدي استان تخليه نمي شد، يك فاجعه انساني رخ مي داد بنابراين بايد همواره از اين دست آمادگي ها در همه صنايع استان وجود داشته باشد.
سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري قزوين در خصوص حمل مواد شيميايي خطرناك در جاده ها عنوان كرد: نبايد طرح اين موضوعات در كارگروه هاي استاني موجب مغفول ماندن اطلاع رساني به افراد استفاده كننده شود بلكه بايد مديران واحدهاي توليدي، كارگران و حتي رانندگان حمل و نقل از آموزش هاي لازم در اين زمينه برخوردار شوند.
حبيبي همچنين گفت: در حوزه صنايع بايد مواد خطرناك شناسايي شود و براي حمل و نقل آن در سطح استان با مديران كل مرتبط هماهنگي لازم صورت گيرد.
وي با تاكيد بر مصرف حداقلي گاز كلر در منابع آبي استان، افزود: با توجه به عوارض ناشي از گاز كلر بايد استفاده از اين ماده شيميايي براي حفاظت از سلامت مردم به حداقل برسد.
حبيبي گفت: اقدامات مسئولان در حوزه آب شرب تنها به موضوعات سخت افزاري معطوف شده است درحاليكه بايد با استفاده از امكانات و تجهيزات روز دنيا استفاده از اين ماده روز به روز كاهش يابد.
وي به حوادث مسموميت ناشي از نشت گاز كلر در استخر الهيه شهر قزوين اشاره كرد و گفت: هيچ استخري در استان قزوين حق استفاده از گاز كلر را ندارد و در صورت مشاهده بايد برخوردهاي قانوني صورت گيرد.
حبيبي هجوم ملخ ها در كشور را عامل مهم خسارت به حوزه كشاورزي دانست و گفت: براي برخورد با ملخ ها بايد به صورت ريشه اي اقدام كرد چون نبود سازوكارهاي لازم در اين زمينه طي 2 سال گذشته باعث خسارت به كشاورزان و باغداران استان شده است.
9925*6101