۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
کد خبر 83309866
۰ نفر
مادر مرحوم احمدرضا شاكر: شیاد نیستم

تهران - ایرنا - مادر مرحوم احمد شاكر گفت: در برخی صفحات مجازی نوشته اند «حكم ناعادلانه مادر شیاد» برای بازیكن استقلال»، یك لحظه خودشان را جای من بگذارند و فارغ از مسائل رنگی قضاوت كنند؛ منی كه عزیزم را از دست داده ام.

به گزارش ایرنا؛ «فاطمه باقری» مادر مرحوم احمدرضا شاكر است كه فرزندش در حادثه رانندگی كه مهدی قائدی بازیكن استقلال پشت فرمان بود جان خودش را از دست داد.
او ماه ها در راهروهای دادگاه دوید تا ثابت كند در روز حادثه بازیكن استقلال راننده بود. او با حكم دادگاه آرام شد و از این كه توانست حرفش را به اثبات برساند خوشحال است.
در لحظات سختی كه فرزند این مادر دچار مرگ مغزی شده بود، پزشكان از او می خواهند كه اعضای بدن عزیزش را اهدا كند. تصمیم سختی بود اما او تصمیم می‌گیرد كه قلب پسرش در كالبد دیگری بتپد و اعضای بدنش بیماران نیازمند دیگری را نجات دهد.
او در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا حرف های جالبی بر زبان آورد كه متن آن را در زیر می‌خوانید:

** ایرنا: دادگاه رای نهایی را در مورد پرونده مهدی قائدی صادر كرد. نظرتان در این باره چیست؟
اول از همه خداوند بزرگ را شاكرم كه حقیقت برملا شد و همه فهمیدند تمام صحبت هایی كه انجام می دادم عین حقیقت بود. می خواستم فقط ثابت كنم در آن روز لعنتی مهدی قائدی پشت فرمان بود.

** ایرنا: مصاحبه ای از شما خواندیم كه گفته بودید از دادگاه تا منزل پیاده رفتم و اشك ریختم چون حق پسرم پایمال نشد؟
من یك مادرم. تا مادر نباشید نمی دانید چه می گویم. باید مادر باشید تا بفهمید در این مدت چقدر عذاب كشیدم و خون دل خوردم.

** ایرنا: حالا با این حكم آرام شدید؟
فقط می خواستم حقیقت برملا شود. حتی نمی خواستم مهدی قائدی به زندان برود، این موضوع را به قاضی نیز گفتم. طبق ماده 718 قانون مجازات های اسلامی دادگاه می تواند راننده را كه در حالت مستی و بدون گواهینامه پشت فرمان اتومبیل نشسته به سه تا پنج سال زندان محكوم كند اما بندی در این ماده وجود دارد كه با اعلام رضایت خانواده شاكی، حكم زندان می تواند به كار اجباری در مراكز دولتی تغییر پیدا كند. اگر رضایت نمی دادم او باید به زندان می رفت اما به خداوندی خدا دنبال این مسائل نبودم و فقط می خواستم دروغی را كه در این همه مدت می گفتند برملا شود.

** ایرنا: از رفتارهای مهدی قائدی ناراحت بودید؟
با خانواده ما زندگی می كرد و مثل پسرم بود. شب وقتی می گفت گرسنه هستم برایش غذا درست می كردم و یا قبل از هر تمرین می گفتم خدا پشت و پناهت و پیشانی اش را می بوسیدم. هزار بار به او گفتم وقتی گواهینامه نداری رانندگی نكن. وقتی این اتفاق افتاد یك بار نیامد عذرخواهی و ابراز پشیمانی كند. كاش یك بار می آمد و می گفت این اتفاق افتاده است و من ناراحت و عزادارم، از حالا مثل احمدرضا پسرتان هستم، جوانی كردم مرا ببخشید.

** ایرنا: آن وقت از خون احمدضا می گذشتید؟
به خدای احد سوگند به ارواح پسرم قسم از همه چیز می گذشتم. من از تمام اعضای بدن پسرم گذشتم، از این نیز می گذشتم. می دانید برای من چه چیزی عذاب آور بود؟ می دانستم مهدی قائدی پشت فرمان بوده، می دانستم دروغ می گویند، می دانستم تمام شاهدانی كه به دادگاه می آیند و به دروغ شهادت می خورند و دروغ می گویند. شاهدان می آمدند و جلوی چشم من دروغ می گفتند و صحنه تصادف را تشریح می كردند. می گفتند ماشین چپ كرد و احمدرضا این طور كشته شدو در آن لحظات نمی دانید بر سر من چه گذشت. نمی دانید برای یك مادر چقدر سخت است كه لحظه لحظه مرگ فرزندت را بریت بازگو كنند. مدام آرزوی مرگ می كردم و دوست داشتم جهان از حركت بایستد. یك روز گفتم این هایی كه می آیند و به دروغ شهادت می دهند چرا قسم نمی خورند و دست روی قران نمی گذارند؟ در جواب گفتند دیگر قسم نمی خورند و فقط شهادت می دهند. هیچ وقت این شاهدان را نمی بخشم چون وجدان نداشتند و آن ها را به خداوند واگذار می كنم و حتم دارم روزی چوپ دروغ هایشان را می خورند.

** ایرنا: حرفی برای مهدی قائدی ندارید؟
ای كاش یك روز زنگ می زد و می گفت «می خواهم یك چیزی بگویم كه حتی در دادگاه هم مطرح نشود. در آن لحظه اشتباه كردم و به خاطر شرایط زندگی و شغلی ام مجبورم دروغ بگویم، این ماجرا بین و من و شما بماند.» آن وقت من هیچ حرفی نمی زدم.

** ایرنا: قائدی به این رای اعتراض نمی كند؟
او می تواند ظرف 20 روز به رای صادر شده اعتراض كند و احساس می كنم این كار را انجام دهد اما دیگر فرقی نمی كند چرا كه حقایق مشخص شد.

** ایرنا: حرفی ندارید؟
اگر دنبال دیه و پول بودم می توانستم 6 ماه پیش این كار را انجام دهم. از هواداران استقلال كه البته منظورم برخی از آن هاست می خواهم قضاوت نادرست نداشته باشند. متاسفانه دیدم در برخی از صفحات مجازی نوشته اند «حكم ناعادلانه مادر شیاد برای بازیكن استقلال»، آن ها یك لحظه خودشان را جای من بگذارند و فارغ از مسائل رنگی قضاوت كنند. جان عزیزم را از دست داده ام، هروقت سر خاك احمدرضا می رفتم فقط می گفتم اجازه نده خون پایمال شود. همین.
ورزشی**م.ت**2024