روغن های اشباع موجب كاهش باروری می شوند

تهران - ایرنا - عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا به نقش موثر تغذیه در افزایش یا كاهش باروری اشاره كرد و گفت: روغن های های اشباع، چربی حیوانی و روغن جامد، در كاهش باروری نقش عمده ای دارند.

دكتر لادن گیاهی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: غذاهای دارای نگهدارنده زیاد یا فرآوری شده در كاهش باروی نقش عمده ای دارند و به زنان به خصوص در سنین باروری توصیه می شود كه تا حد امكان از این مواد غذایی استفاده نكنند.
وی با اشاره به اینكه طیفی از مواد غذایی در افزایش كیفیت باروری موثر هستند، گفت: مواد غذایی سرشار از آنتی اكسیدان، امگا 3، مواد معدنی، روی و سلنیوم در افزایش كیفیت باروری نقش عمده ای دارند.
عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا با اشاره به نقش موثر جوانه های خوراكی در افزایش باروری، به زوج های جوان توصیه كرد كه آنها را مصرف كنند.
گیاهی ادامه داد: آن چیزی كه برای سلامت اعضای شما مانند قلب و عروق مناسب است، برای بهبود كیفیت باروری هم موثر می باشد و خوردن آنها توصیه می شود.
وی تاكید كرد: افراد با نظر پزشك یا متخصص تغذیه، اقدام به مصرف مواد غذایی كنند، زیرا در برخی شرایط بدنی بهتر است مواد غذایی كمتر یا بیشتر استفاده شود.
گیاهی گفت: در طب سنتی تمركز بر روی طبع ها و مزاج ها است كه موضوع درستی می باشد و سعی می شود با تغذیه مناسب به این هدف مهم، از جمله افزایش باروری دست یافت.
وی افزود: برخی افراد به نام طب سنتی اعلام می كنند كه نباید لبنیات در دوران بارداری استفاده كرد كه در این صورت باید منابع كلسیم بهتری را جایگزین كرد. اگر مصرف لبنیات حدف شود، فرد با كمبود كلسیم در دوران بارداری مواجه می شود كه این كار می تواند برای مادر مشكل ساز باشد.
گیاهی اضافه كرد: براساس شواهد علمی و منابع موجود در متون صحیح طب سنتی، تغذیه در دوران بارداری باید طبق اعتدال باشد و حذف برخی مواد غذایی به نفع مادران باردار نخواهد بود.
علمی ** 1201 **1485