۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۴
کد خبر 83309580
۰ نفر
ادعای واشنگتن درباره ایران موضوع طنزهای آمریكایی شد

نیویورك- ایرنا- ادعای اخیر مقامات كاخ سفید درباره تهدیدهایی كه از ناحیه ایران متوجه نیروهای آمریكایی در منطقه است، دستمایه برنامه های طنز آمریكایی شد كه در زمان جنگ عراق هم می گفتند اطلاعات موثق از تهدید بغداد داریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ترور نوآ طنز پرداز سیاسی مشهور در آمریكا است كه برنامه ای را به همین نام پخش می كند، پس از اعلام جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریكا برای اعزام یك ناو هواپیمابر به خلیج فارس؛ این مساله را سوژه طنز خود كرد و گفت: باز هم در اخبار بین الملل به نظر می رسد كه تنش بین ایران و آمریكا به شدیدترین سطح خود رسیده است.
وی بخشی از خبر شبكه سی بی اس را منتشر كرد كه می گفت: آمریكا پیامی قوی به ایران می فرستد. ناو لینكلن به سمت خلیج فارس در حركت است.
این طنزپرداز آمریكایی ادامه داد: پس از كسب اطلاعات مبنی بر اینكه ایران آماده است به نیروهای آمریكایی در سراسر منطقه حمله كند. این اطلاعات نسبت به حمله به ناوهای آمریكایی در آب های یمن و خلیج فارس و همچنین نیروهای حاضر در عراق و سوریه هشدار می دهد.
نوآ بخشی از مصاحبه اخیر مایك پمپئو در سفر به عراق را منتشر كرد كه مدعی شد: ایرانی ها باید نسبت به حمله به منافع آمریكا تجدید نظر كنند.
مجری برنامه 'نوآ شو' اظهار كرد: اوه، دعوا داره بالا گرفته است، آمریكا نیروی دریایی خود را برای حمله احتمالی ایران فرستاده، چون آمریكا می گوید ایران اسلحه هایش را به سمت آمریكا نشانه گرفته است.
نوآ ادامه داد: البته باید بگویم كمی دلم برای ایران می سوزد، چون به هر سمتی موشك هایشان را مستقر كنند، آمریكا در آنجا هست. فكرش را بكنید، آمریكا در همه كشورهای همسایه ایران پایگاه دارد، پس موشك را به هر طرفی كه بگرداند، در مسیر یكی از پایگاه های آمریكا خواهد بود، پس در حال تهدید آمریكا است.
وی به طنز ادامه می دهد: داریم به سمت بحرین حركت می كنیم، آمریكا می گوید: نه نه، به سمت پایگاه های ما؟! داریم به سمت عراق می رویم؛ می گوید به سمت پایگاه های ما؟! اصلا همین جا می مانیم، می گوید اوه نه قرار است اینجا پایگاه آینده ما باشد.
این طنز پرداز آمریكایی اظهار كرد: جدی می گویم، نیروهای آمریكایی حتی در بحرین هم هستند. بحرین چیست؟ تعجب نمی كنم اگر بعضی ها فكر كنند كه بحرین اسم یك خواننده دهه 90 است. می دانید كیست؟ آره با رین (BA’RAYNE ).
نوآ افزود: پس آمریكا اطلاعات دارد كه ایران تهدید جدی حساب می شود و می خواهند كه اقدام كنند و همه می دانند كه اطلاعات آمریكا در آن منطقه همیشه همچون جنگ عراق درست بوده است.
اروپا*1429