۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۶
کد خبر 83309567
۰ نفر
وزیر آموزش و پرورش: مردم بیشترین اعتماد را به معلمان دارند

مشهد- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: بیش از 600 هزار معلم درسراسر كشور مشغول به خدمت هستند كه طبق نظرسنجی ها مردم بیشترین اعتماد را به این قشر دارند كه این اعتماد بالاترین سرمایه اجتماعی محسوب می شود.

سید محمد بطحایی روز جمعه در سفر یك روزه خود به شهرستان نیشابور و در بازدید از اردوگاه شهید رجایی (باغرود) این شهرستان افزود: بسیاری از چهره های نظام همچون شهید همت و شهید رجایی آغاز خدمتشان با معلمی بوده و همچنان متعهدترین و مردمی ترین قشر جامعه معلمان هستند.
وی ادامه داد: دركشور 110 هزار مدرسه با 600 هزار كلاس درس وجود دارد كه اداره این مجموعه، حجم عظیمی از نیروی انسانی، مدیریتی و هماهنگی را می طلبد و مسلما در این مسیر كاستی هایی هم وجود دارد اما نباید فقط نقاط ضعف را ببینیم.
وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز در كشور گرفتار این شده ایم كه نداشته هایمان را بیشتر از داشته هایمان می بینیم كه این یك ظلم ناخواسته به نظام است.
بطحایی افزود: با وجود همه دشمنی هایی كه در این 40 سال با انقلاب و نظام شده است به جایگاهی رسیده ایم كه در دنیا حرفی برای گفتن داریم و امروز داشته هایمان در آموزش و پرورش بسیار ارزشمند است البته هنوز راههای نرفته زیادی پیش رو داریم.
مجتمع فرهنگی، اردویی كشوری شهید رجایی نیشابور معروف به اردوگاه باغرود وابسته به وزارت آموزش و پرورش در سال 1342 در زمینی به مساحت 1151 هكتار ساخته شد.
این اردوگاه در 12 كیلومتری شهر نیشابور و در دامنه رشته كوههای بینالود بنا شده و از محیطی طبیعی همچون تپه ماهور، دشت، كوه و رودخانه برخوردار است.
از ویژگی های بارز این اردوگاه نزدیكی به حرم مطهر حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) است كه در 130 كیلومتری مشهد مقدس واقع شده و یكی از چهار اردوگاه ممتاز ملی و مجهز در سطح كشور است.
این مجتمع دارای امكانات فرهنگی و ورزشی از قبیل: كتابخانه، نمازخانه، سالن اجتماعات تابستانی، كارگاههای مختلف مهارتی، سینما، رصد خانه، زمین چمن، استخر شنا و دریاچه قایقرانی است.
سالنهای پذیرایی، درمانگاه، فروشگاه، مهمانسرا و كمپ های تابستانی از دیگر امكانات این مجموعه است و سایر جاذبه های گردشگری این مجتمع شامل سد بزرگ خاكی، دریاچه پرورش ماهی، باند پروازی هواپیمای گلایدر، مزارع زعفران، زنبورداری، باغات میوه، فضای سبز و پرورش گل و گیاه است، ظرفیت پذیرش اردوگاه برای اردوهای یك روزه پنج هزار نفر و برای اردوهای چند روزه دو هزار و 500 نفر است.
مركز شهرستان 450 هزار نفری نیشابور در 127 كیلومتری غرب مشهد واقع شده است.
شبد*1922/9869**1455**9122