۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
کد خبر 83309471
۰ نفر
چین تعرفه های آمریكا را تلافی می كند

پكن- ایرنا- چین اعلام كرد با تعرفه های فزاینده آمریكا كه از امروز جمعه اجرایی شد، مقابله به مثل خواهد كرد.

به گزارش ایرنا روزنامه ساوت چاینا روز جمعه نوشت دولت چین تاكید كرده است اوضاع اصلا خوشایند نیست و تهدیدهای آمریكا كه امروز عملی شد تدابیر مقابله جویانه چین را درپی خواهد داشت.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریكا توئیت كرده بود كه از امروز جمعه تعرفه های 10 درصدی روی 200 میلیارد دلار از كالاهای وارداتی از چین به 25 درصد افزایش خواهد یافت.
او افزوده است بتازگی مطلع شده است هیاتی از چین می خواهد برای مذاكره به آمریكا سفر كند اما او خیلی خوشحال می شود كه شاهد درامد 100 میلیارد دلاری سالانه آمریكا از تعرفه های بیشتر بر روی چین باشد.
دولت چین بر اساس گزارش این نشریه تهدید كرده است با توجه به اینكه آمریكا تعرفه ها را افزایش داده است چین هیچ چاره ای جز رویارویی با این كشور در جنگ تجاری نخواهد داشت.
مساله جنگ تجاری دو كشور و افزایش فشار ترامپ بر چین به پایگاه های اینترنتی كشیده شده است و مردم بتدریج مواضع تندی علیه دولت آمریكا اتخاذ كرده اند.
یكی از كاربران در تارنمای ویبو چین نوشت است: دو دهه قبل ناتو سفارت چین را در بلگراد هدف قرار داد، اما حالا ظاهرا برخی فراموش كرده اند كه چین دیگر چین آن زمان نیست و تحت فشارها تسلیم نمی شود.
در آن زمان هم البته چین با آمریكا دچار مناقشه سختی شد و پس از بمباران سفارت این كشور در هفتم می سال 1999 و مرگ سه خبرنگار چینی بود كه چینی ها از آمریكا طلب غرامت و عذرخواهی كردند.
جانگ لیفان تحلیلگر سیاسی چین گفته است: اكنون وقت آن است كه حول محور رهبری كشور قرار بگیریم و همه با حس میهن پرستی با فشارهای آمریكا مقابله كنیم.
در برخی از نوشتارهای رسانه ای چین هم آمده كه مذاكرات با آمریكا دچار بحران شده است اگر آمریكا مذاكره می خواهد مذاكره می كنیم و اگر جنگ تجاری می خواهد می جنگیم.
آساق**231**1904**