رژيم صهيونيستي محدوده ماهيگيري را در غزه افزايش داد

بيروت- ايرنا - رژيم صهيونيستي روز جمعه در نخستين مرحله از اجراي توافق آتش بس با گروه هاي مقاومت در فلسطين محدوده ماهيگيري اهالي غزه را به 12 مايل دريايي افزايش داد.

به گزارش ايرنا،خبرگزاري العهد لبنان اين مطلب را به نقل از شبكه تلويزيوني 12 رژيم صهيونيستي اعلام كرد.
پيشتر مساحت ماهيگيري در سواحل نوار غزه 15 مايل دريايي بود و تصميم امروز سه مايل كمتر از محدوده قبلي است.
رژيم صهيونيستي روز سه شنبه 10 ارديبهشت در ادامه اقدامات ضد فلسطيني خود و به بهانه شليك موشك از سوي گروه هاي مقاومت به سمت تل آويو محدوه ماهيگيري صيادان فلسطيني را در سواحل غزه كاهش داده بود.
نظاميان اين رژيم به دنبال اين تصميم با گشت زني دريايي اقدام به حمله به صيادان فلسطيني مي كردند.
زكريا بكر مسئول كميته ماهيگيري در غزه به دنبال اين محدوديت ها اعلام كرد كه تصميم مقامات اسرائيلي براي كاهش مساحت ماهيگيري در نوار غزه تصميمي ظالمانه در حق ماهيگيران است.
وي افزود:مسئله كاهش يا افزايش مساحت ماهيگيري در غزه به بازيچه اي در دست اشغالگران تبديل شده است؛ آنها طي ماه جاري سه مرتبه مساحت ماهيگيري فلسيطينيان را كم يا زياد كردند.
بر اساس اعلام مسوولان فلسطيني در حال حاضر بيش از 300 هزار نفر از مردم غزه بيكار هستند و اين رقم 60 درصد افراد آماده براي كار در اين باريكه را تشكيل مي دهد.
توافق آتش بس از بامداد دوشنبه گذشته و به دنبال سه روز درگيري بين گروه هاي مقاومت و رژيم صهيونيستي با وساطت مصر اجرا شد.
در جريان اين توافق جديد گروه هاي مقاومت برخي شروط از جمله ارايه تسهيلات از سوي اسراييل به اسراي فلسطيني دربند را مانند در اختيار گذاشتن تلفن همراه به توافق قبلي اضافه كردند.
به دنبال توافق مزبور اين گروه ها خواستار اجراي آن شده اند و تهديد كردند در صورت نقض توافق اين بار تل آويو را با موشك هاي خود هدف قرار مي دهند.
خاورم**1436**1600

سرخط اخبار جهان