۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
کد خبر 83309322
۰ نفر
پیام دفاع مردم از عزت و سرافرازی در  سراسر ایران

استان ها-ایرنا-نمازگزاران جمعه این هفته همزمان با چهارمین روز از ماه مبارك رمضان پس از اقامه نماز در سراسر كشور در دفاع از مواضع اخیر دولت درقبال دشمنی های آمریكا و بی تفاوتی اروپایی هادر نقض برجام از سوی كاخ سفید، با برپایی راهپیمایی، پیام دفاع قاطع خود از عزت و سرافرازی كشور را به جهان منعكس كردند.

مردم روزه دار ایران امروز پس از اقامه نماز جمعه به خیابان ها آمده و جانبداری قاطع خود را از تصمیمات اخیر دولت برای مقابله با نقض پیمان دولت آمریكا و بی تفاوتی دولت های اروپایی اعلام كردند.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری چهارشنبه گذشته از توقف فروش اورانیوم غنی سازی شده و آب سنگین برای مدت 60 روز خبر داد و گفت: اگر آنها در این مدت به جبران بپردازند ما هم به شرایط امروز برمی گردیم ولی اگر در پایان 60 روز به نتیجه ای نرسیم دو اقدام دیگر را در پیش می گیریم.
وی خاطرنشان كرد: امروز 18 اردیبهشت یك سال از خروج غیرقانونی آمریكا از توافق برجام و زیرپا گذاشتن قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل می گذرد، امروز ما مصمم هستیم تا یك تصمیم ملی و راهبردی مهمی را به عرض ملت ایران برسانیم.
وی تاكید كرد: اساس برجام یك تصمیم ملی و راهبردی بود، برجام نه تصمیم فردی ، نه تصمیم جناحی و نه تصمیم دولتی بود، تصمیم ملی و تصمیم كل نظام بود.
رییس جمهوری ادامه داد: مردم ایران نیز هم قبل و هم بعداز برجام دو بار پای صندوق آمدند و این راه را تایید كردند.
سفیران كشورهای عضو برجام شامل آلمان، انگلیس، چین، روسیه و فرانسه به وزارت امور خارجه دعوت و نامه حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری توسط سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه به ایشان تسلیم شد.
در این نامه تصمیم شورای عالی امنیت ملی كشورمان مبنی بر «توقف اجرای برخی تعهدات جمهوری اسلامی ایران ذیل برجام» به اطلاع سران كشورهای مزبور رسیده است.

**فارس
مردم شیراز و سایر نقاط استان فارس، همگام با دیگر هموطنان خود در سراسر كشور با شركت در راهپیمایی حمایت از تصمیم رئیس جمهوری و بیانیه شورایعالی امنیت ملی در مورد تعهدات برجام، مُهر تایید زدند.
در این راهپیمایی كه به دعوت شورایعالی هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس، امروز (بیستم اردیبهشت) پس از اقامه نماز جمعه برگزار شد، نمازگزاران با شعارهای وحدت بخش، پشتیبانی خود را از تصمیم دولتمردان كه با هدف دفاع و صیانت از منافع و آرمان های والای جمهوری اسلامی در مقابل بد عهدی های كشورهای شركت كننده در مذاكرات هسته ای موسوم به 1+ 5 اتخاذ شده، اعلام كردند.

خراسان رضوی
مردم ولایتمدار شهر مقدس مشهد و دیگر شهرهای استان خراسان رضوی بعد از نماز عبادی- سیاسی جمعه در حمایت از بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی، طبق حقوق مندرج در برجام و كاهش تعهدات برجامی راهپیمایی كردند.
در این راهپیمایی كه جمع كثیری از اقشار مختلف مردم مشهد از جمله خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، طلاب، دانشجویان و بازاریان حضور داشتند راهپیمایان با شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسراییل، انرژی هسته ای حق مسلم ماست، برجام اگه پاره بشه آمریكا بیچاره میشه، مسیر باب الجواد (ع) حرم مطهررضوی تا چهار راه شهدای مشهد را پیمودند.
شركت كنندگان در این راهپیمایی بار دیگر با آرمانهای شهدا، امام راحل (ره) و رهبر فرزانه انقلاب تجدید بیعت و بر ایستادگی آحاد ملت در برابر زورگویی آمریكای جهانخوار تاكید كردند.
این راهپیمایی پس از قرائت قطعنامه ای در حمایت از حقوق حقه و بین المللی ملت ایران و تاكید بر ایستادگی ملت ایران در برابر زیاده خواهیهای آمریكای جهانخوار پایان یافت.

**آذربایجان شرقی
نمازگزاران تبریزی نیز همپای دیگر هموطنان شان بعد از برپایی نماز جمعه در حمایت از اقدامات متقابل كشورمان درباره برجام از مصلای اعظم امام خمینی به سمت میدان ساعت این كلان شهر راهپیمایی كردند.
راهپیمایان تبریزی شعارهایی در مذمت اقدامات زورگویانه آمریكا در تحریم غیرقانونی و ظالمان كشورمان و نیز رژیم صهیونیستی سر دادند.
نمازگزاران تبریزی در این راهپیمایی همچنین پلاكاردهایی با مضمون «حرف حق فقط یك كلام آتش بزن بر برجام» و «هشتگ نه به برجام» و «امان نامه برجام شعار بی سرانجام » حمل می كردند.

**قم
نمازگزاران قمی از اقدام متقابل ایران در برابر نقض برجام حمایت كردند.
نمازگزاران روزده دار قم پس از پایان نماز جمعه این هفته با شركت در راهپیمایی باشكوه حمایت خود را از تصمیم اخیر مسئولین نظام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی در اقدام متقابل در برابر نقض عهد و بد قولی های طرفین مذاكره در برجام اعلام كردند.
نمازگزاران قم در این راهپیمایی ضمن حمایت قاطع از اقدام اخیر شورای عالی امنیت ملی و مسئولان نظام به منظور كاهش اجرای تعهدات جمهوری اسلامی در برجام در پاسخ به عهد شكنی آمریكا و تعلل اروپا در اجرای تعهدات خود در قبال ایران، ایستادگی و مقاومت مسئولان نظام در برابر زیاده خواهی دشمنان و دفاع تمام قد از منافع ملی را خواستار شدند.
این راهپیمایی كه در پی دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و همزمان با سراسر كشور در قم برگزار شد، نمازگزاران با سردادن شعارهایی ضمن تاكید بر بدعهدی و غیر قابل اعتماد بودن سردمداران آمریكا و هم پیمانان اروپایی آن، حمایت قاطع خود را از تصمیم مسئولان نظام برای اقدام متقابل در مقابل این بدعهدی به منظور دفاع از منافع ملی اعلام كردند.

**بوشهر
نمازگزاران بوشهری همزمان با سراسر كشور پس از اقامه نماز جمعه در حمایت از مواضع دولت و بیانیه شورای عالی امنیت ملی راهپیمایی كردند.
مردم بوشهر و دیگر شهرهای استان روز جمعه با اتحاد و همدلی از اقدام دولت جمهوری اسلامی حمایت و بدعهدی طرف اروپایی در اجرای تعهدات خود در برجام را محكوم كردند.
راهپیمایی حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی در بوشهر از مصلی نماز جمعه تا میدان قدس این شهر برگزار شد و شعارهای مرگ برآمریكا، مرگ بر اسرائیل، الله اكبر، آمریكا در چه فكریه ایران پر از بسیجیه، این سند جاوید روح خداست مرگ بر آمریكا، آمریكا در چه فكریه خامنه ای خمینیه سردادند.

نمازگزاران كرجی از بیانیه شورای عالی امنیت ملی حمایت كردند

**البرز
نمازگزاران البرزی در پایان نماز جمعه این هفته، با برپایی راهپیمایی از بیانیه شورای عالی امنیت ملی حمایت كردند.
نمازگزاران كرجی بعد از خطبه های نماز جمعه این هفته، با حضور در راهپیمایی اقدام های آمریكا علیه كشورمان، و اعمال تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران را محكوم كردند.
نمازگزاران با سردادن شعارهای مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل از بیانیه شورای عالی امنیت ملی دفاع كردند.
نمازگزاران همچنین با سر دادن شعارهایی خواستار برخورد جدی قوه قضاییه با مفسد گران افتصادی شدند.

**همدان
روزه داران ولایتمدار و انقلابی همدان پس از اقامه نماز عبادی سیاسی جمعه همزمان با سراسر كشور با حضور در راهپیمایی پرشور حمایت خود را از بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی اعلام كردند.
نمازگزاران همدانی با حضور در این راهپیمایی سراسری، حمایت همه جانبه خود را از تصمیمات اخیر مسئولان نظام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی به نمایش گذاشتند.
راهپیمایان با سر دادن شعار «هیهات منا ذله»، «مرگ بر آمریكا»، «مرگ بر اسرائیل»، «راه نجات ملت اطاعت از ولایت است» بار دیگر اعلام كردند كه از تهدیدات دشمن هراسی ندارند و تا پای جان برای دفاع از نظام اسلامی ایستاده اند.
نمازگزاران با در دست داشتن بنرهایی با مضمون مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل با اتحاد و همدلی حمایت خود را از بیانیه شورای امنیت ملی اعلام كردند. در پایان راهپیمایی قطعنامه قرائت شد.

**كردستان
نمازگزاران سنندجی پس از اقامه نماز جمعه با حضور در خیابان امام خمینی(ره) این شهر از مقابل مسجد جامع تا میدان انقلاب راهپیمایی و با شعارهایی حمایت خود را از بیانیه شورای عالی امنیت ملی اعلام كردند.
حاضرین در این مراسم با شعارهایی علاوه بر حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی، انزجار خود را از آمریكا و صهیونیست ها نشان دادند و با سر دادن ندای الله اكبر و مرگ بر آمریكا از این بیانیه در مقابل اقدام نابخردانه رئیس جمهور آمریكا حمایت كردند.

**سیستان و بلوچستان
قشرهای مختلف مردم انقلابی استان سیستان و بلوچستان همگام با سایر هموطنان در سراسر كشور با برگزاری راهپیمایی های گسترده از بیانیه شورای عالی امنیت ملی در اقدام متقابل در موضوع برجام حمایت و پشتیبانی كردند.
مردم مومن و روزه دار استان سیستان و بلوچستان پس از اقامه نماز جمعه در حمایت و پشتیبانی از تصمیم اخیر مسئولان نظام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی در اقدام متقابل علیه عهدشكنی های شیطان بزرگ آمریكای جنایتكار و همپیمانانش راهپیمایی كردند.
نمازگزاران با شعارهای وحدت بخش، پشتیبانی خود را از تصمیم دولتمردان كه با هدف دفاع و صیانت از منافع و آرمان های والای نظام جمهوری اسلامی در مقابل بد عهدی های كشورهای شركت كننده در مذاكرات هسته ای موسوم به 1+ 5 اتخاذ شده، اعلام كردند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا مردم انقلابی شهرستانهای مختلف سیستان و بلوچستان در مراسم نماز جمعه و پس از آن با سردادن شعارهای مرگ برآمریكا، مرگ بر اسراییل، هیهات من الذله حمایت و پشتیبانی خود را از مسئولان نظام جمهوری اسلامی، دستاوردهای نظام و آمادگی خود را برای مقابله با عهدشكنان اعلام كردند.

**مركزی
مردم روزه دار اراكی پس از برگزاری اولین نماز جمعه ماه مبارك رمضان درحمایت از بیانیه شورای امنیت ملی راهپیمایی كردند.
مردم ولایتمدار اراك پس از برپایی نماز وحدت بخش جمعه حدفاصل مصلی امام خمینی(ره) تا خیابان سلمان فارسی را پیمودند و در حمایت از تصمیم شورای امنیت ملی شعارهای انقلابی شردادند.
راهپیمایان با در دست داشتن پلاكارد و دست نوشته هایی حمایت و پشتیبانی خود را از پایبندی ایران به مفاد برجام اعلام كرده و از بدعهدی طرف های این قرارداد بین المللی انتقاد كردند.
راهپیمایان روزه دار شعارهای«مرگ برآمریكا»، «مرگ بر اسراییل»، « تحریم و ظلم و ستم سه حربه آمریكاست»،«ملت ما ملت سرفراز است از آمریكا بی نیاز است» را سردادند و بار دیگر با آرمان های نظام اسلامی و رهبر معظم انقلاب تجدید بیعت كردند.
در این راهپیمایی قطعنامه پنج ماده ای قرائت شد و راهپیمایان با شعار الله اكبر آن را تایید كردند.
به گزارش خبرنگاران ایرنا از شهرستان های استان مركزی نظیر ایم راهپیمایی در 33 نقطه شهری دیگر این استان از جمله كامونیه، ساوه، محلات، زرندیه، پرندك، تفرش، اشتیان، دلیجان، كمیجان ، شازند و خمین برگزار شد.

**یزد
مردم دارالعباده یزد همزمان با سراسر كشور، بعد از نمازجمعه در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی راهپیمایی كردند.
این راهپیمایی با حضور گسترده مردم مومن و ولایتمدار و مسئولان اجرایی از مسجد ملااسماعیل تا خیابان قیام و مسجد ریگ بنحو باشكوهی برگزار شد.
راهپیمایان یزدی با شعارهای كوبنده مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل، آمریكای جهانخوار، سردمدار استكبار، نشانه دینداری، از آمریكا بیزاری، این سخن جاوید روح خداست، ام الفساد ما قرن آمریكاست و فرموده‌ رهبر بیدار ماست، اعتماد به آمریكا، باعث ذلت ماست، انزجار خود را بدعهدی استكبار نشان دادند.

**كرمانشاه
مردم كرمانشاه بعد از نماز جمعه امروز (20 اردی بهشت) با شركت در راهپیمایی ضد استكباری، حمایت خود از بیانیه شورایعالی امنیت ملی و تصمیم رییس جمهوری در مورد مهلت 60 روزه به اروپا برای عمل به تعهداتشان اعلام كردند.
نمازگزاران كرمانشاهی در این راهپیمایی كه از مقابل مسجد جامع تا میدان آزادی برگزار شد، با شعارهای «تحریم آمریكایی دیگر اثر ندارد و ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، این خونی كه در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، همه ما رزمنده ایم پیرو خط رهبریم و حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست.» از تصمیم اخیر مسئولان كشور حمایت كرده و انزجار خود را دشمنان انقلاب اسلامی نشان دادند.
«مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود و مرگ بر منافق از دیگر شعارهایی بود كه مردم كرمانشاه امروز در راهپیمایی ضد استكباری سردادند.
نظیر این مراسم در همه شهرستان های استان كرمانشاه با حضور گسترده مردم پس از اقامه نماز جمعه امروز برگزار شد.

** گیلان
مردم استان گیلان بعد از نماز جمعه این هفته، در دفاع از مواضع اخیر دولت در قبال دشمنی های آمریكا و بی تفاوتی اروپایی ها در نقض برنامه جامع اقدام مشترك (برجام) از سوی كاخ سفید، راهپیمایی برگزار كردند.
در رشت نیز این راهپیمایی از میدان مصلی تا میدان فرهنگ برگزار شد و آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان در آن حضور یافت و نمازگزاران با سردادن شعارهایی از اقدام دولت و بیانیه شورای عالی امنیت ملی حمایت كردند.

*مازندران
نمازگزاران مازندرانی پس از اقامه نماز جمعه طی یك راهپیمایی از تصمیمات شورای امنیت ملی مبنی بر پاسخگویی به زیاده خواهی های آمریكا حمایت كردند.
زنان و مردان مازندرانی با سر دادن شعارهایی از قبیل ' تصمیم شورای امنیت ملی مورد تایید ماست '،
' دشمنی با برجام فتنه صهیونیست است ' و ' نظام ما نظام پایدار است - ملت ما ملت منسجم است ' حمایت خود را از تصمیم شورای امنیت ملی به نمایش گذاشتند.
راهپیمایان همچنین با سر داد شعارهای ' مشت محكم این ملت - زند بر ترامپ بی نزاكت ' ، ' آمریكای خون آشام - خارج شد از برجام ' خشم و انزجار خود را از شیطان بزرگ را به نمایش گذاشتند.

**خراسان شمالی
نمازگزاران جمعه در شهرهای مختلف خراسان شمالی، روز جمعه با برپایی راهپیمایی، با حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی، علیه بدعهدی ها و بی تعهدی های آمریكا شعار دادند.
مردم همیشه در صحنه بجنورد، مركز این استان، پس از اقامه نماز جمعه، در حمایت از بیانیه شورای عالی امنیت ملی، راهپیمایی كردند.
نمازگزاران روزه دار بجنورد، مسیر مصلای امام خمینی(ره) تا میدان قائم بجنورد را پیموده و با سردادن شعار «مرگ بر آمریكا» و «مرگ بر اسرائیل» بدعهدی های آمریكا را محكوم كردند.

**زنجان
مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه زنجان با حضور در مراسم راهپیمایی ضمن محكوم كردن اقدام نابخردانه آمریكا، حمایت خود را از تصمیم مسئولان در خصوص برجام، اعلام كردند.
مردم شهر زنجان پس از پایان نماز عبادی و سیاسی جمعه این هفته با حضور گسترده و باشكوه در این مراسم راهپیمایی، باردیگر اتحاد، انسجام و همبستگی ملی را به نمایش گذاشتند.
شركت كنندگان در این راهپیمایی با سر دادن شعارهای 'مرگ بر آمریكا'، 'مرگ بر اسرائیل'، 'ترامپ روانی شده - مرگ بر آمریكا جهانی شده'، 'آمریكا آمریكا این آخرین پیام است - ملت ایران همه آماده قیام است'، 'وای اگر خامنه ای حكم جهادم دهد - ارتش دنیا نتواند كه جوابم دهد'، 'انرژی هسته ای حق مسلم ماست'، 'قرآن بیزه هدفدی - سرمایه شرفدی'، 'زنجانیلار قان ورر - ولایته جان ورر'، 'زنجانیلار اویاخدی - انقلاب دایاخدی'، از مصلی نماز جمعه به سمت میدان رسل، حركت كردند.
در پاپان راهپیمایی، بیانیه ای كه از سوی شورای عالی امنیت ملی در خصوص موضع گیری ایران نسبت به برجام و دیگر مباحث پیرامون آن صادر شده است، قرائت شد.

**چهارمحال و بختیاری
نمازگزاران چهارمحال و بختیاری از بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص صیانت از امنیت و منافع ملی در مساله برجام ، پس از اقامه نماز با برپایی راهپیمایی اعلام حمایت كردند.
نمازگزاران چهارمحال و بختیاری در محل معیادگاه های نمازجمعه در این اعلام موضع از جهت گیری مسوولان بویژه شورای عالی امنیت ملی در برابر زیاده خواهی های آمریكا در مساله برجام قدردانی كردند.
این راهیپمایی در شهركرد از محل مصلای امام خمینی (ره) تا چهارراه دانش مركز استان با حضور نمازگزاران برگزار شد.
نمازگزاران در سراسر چهارمحال و بختیاری با شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل بر مقاومت در برابر استكبار جهانی تاكید كردند.

**قزوین
اقشار مختلف مردم قزوین بعد از اقامه نماز جمعه از مسجد نبی (ص) تا میدان آزادی این شهر راهپیمایی و حمایت خود از بیانیه شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی را اعلام كردند.
در این راهپیمایی كه به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین انجام شد، گروه های اجتماعی و اقشار مختلف مردم با سر دادان شعارهایی از اقدام مقامات كشور در رابطه با برجام حمایت كردند.
آنان هم چنین با سرداد شعار مرگ بر آمریكا، ضمن محكوم كردن اقدامات این كشور در خروج از برجام و ادامه تحریم ها ، خواستار اقدام عملی كشورهای اروپایی در ارتباط با ایران شدند.

**سمنان
راهپیمایی مردم روزه دار سمنان، جمعه چهارمین روز از ماه مبارك رمضان در اعلام حمایت از اقدامات ایران در برابر بدعهدی های غرب و آمریكا با شكوه و پرشور برگزار شد.
راهپیمایان با شعار «مرگ بر آمریكا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل سعود مزدور» انزجار خود را از استكبار جهانی و هم پیمانانش نشان دادند.
راهپیمایان در شهرهای مختلف استان سمنان تاكید كردند: به دلیل بدعهدی و غیرقابل اعتماد بودن سردمداران آمریكا و هم پیمانانشان، مردم انقلابی سمنان با حضور در راهپیمایی حمایت خود را از بیانیه شورای عالی امنیت ملی اعلام می كنند.

**خراسان جنوبی
مردم خراسان جنوبی همگام با مردم سراسر كشور پس از اقامه نمازجمعه در حمایت از مسئولان نظام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی راهپیمایی كردند.
مردم بیرجند در مركز استان امروز (جمعه) در حمایت و پشتیبانی از مسئولان نظام در اقدام متقابل علیه عهدشكنی های آمریكا و اروپا راهپیمایی و بر وحدت و یكپارچگی برای حفظ منافع ملی كردند.
این راهپیمایی از مصلای المهدی (عج) میعادگاه نمازجمعه بیرجند به سمت پارك جنگلی با حضور مردم روزه دار برگزار شد.
مردم در این راهپیمایی با سردادن شعارهای 'لطف خدا دشمن بدنام رفت سایه كدخدا از سر ما رفت'، 'فتنه آخرالزمان آمریكاست آمریكاست'، 'وای اگر خامنه ای حكم جهادم دهد' بار دیگر حمایت قاطع خود را از دستاوردهای انقلاب اسلامی و اقدام انقلابی شورای عالی امنیت ملی اعلام كردند.

**اصفهان
مردم شهرهای مختلف استان اصفهان در حمایت از اقدام دولت و بیانیه شورای امنیت ملی مبنی بر توقف برخی از بندهای توافق هسته ای (برجام) راهپیمایی كردند.
در این راهپمایی كه پس از برگزاری نماز جمعه همزمان با سراسر كشور برگزار شد، مردم استان اصفهان با سردادن شعارهایی در محكومیت آمریكا در خروج از برجام و اعمال تحریم های یكجانبه علیه ملت ایران، از كشورهای اروپایی خواستند تعهدات خود نسبت به برجام را عملیاتی كنند.
آنها همچنین با سردادن شعارهای مرگ بر آمریكا از این كشور به عنوان دشمن شماره یك ملت ایران نامبردند و از سربازان عرصه دیپلماسی كشور خواستند با افزایش تحركات دیپلماسی خود با دفاع از منافع ملی مانع تحقق اهداف آمریكا شوند.
الله اكبر، ' اسرائیل و آمریكا دو محور فسادند؛ آزادگان عالم آماده جهادند' ، فتنه آخر الزمان، آمریكا است؛ لشكر شیطان به جهان آمریكا است' ، ' این همه لشكر آمده؛ به عشق رهبر آمده ' ،
' مرگ بر صهیونیست' ، ' مرگ بر انگلیس' ، ' تجلی بصیرت، حمایت از ولایت؛ راه نجات امت، حمایت از ولایت ' از جمله شعارهای شركت كنندگان در این راهپمایی بود.

**لرستان
راهپیمایی مردم و نمازگزاران شهرستان خرم آباد و دیگر شهرهای استان در حمایت از مواضع رییس جمهوری و بیانیه شورای عالی امنیت ملی پس از اقامه نماز دشمن شكن جمعه در این شهر برگزار شد.
در این راهپیمایی كه از مصلی الغدیر شهرستان خرم آباد آغاز شد، نمازگزاران خرم آبادی اقدامات آمریكا علیه ایران اسلامی را به شدت محكوم كردند.
در این مراسم ، راهپیمایان با شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسراییل، قدردانی خود را از مواضع حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور و اقدام شورای عالی امنیت ملی كشورمان ابراز كردند.

**كرمان
مردم و مسئولان ولایتمدار و انقلابی كرمان امروز (جمعه) پس از اقامه نماز عبادی سیاسی این هفته شهر كرمان همزمان با سراسر كشور به خیابان ها آمدند و در حمایت از بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی مسیر مصلی امام علی (ع) تا میدان بسیج این شهر را راهپیمایی كردند.
هزاران نفر از مردم شریف و انقلابی استان كرمان با شركت در راهپیمایی سراسری، پشتوانه مردمی را از تصمیم اخیر مسئولان نظام و بیانیه شورای عالی امنیت ملی به نمایش گذاشتند.
مردم كرمان در این راهپیمایی با سر دادن شعار هیهات منه ذله، مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسرائیل، راه نجات ملت اطاعت از ولایت است بنرهایی با مضمون مرگ بر آمریكا و اسرائیل در دست داشتند.
همچنین در پایان قطعنامه راهپیمایی قرائت شد.

**هرمزگان
مردم روزه دار هرمزگان بعد از اقامه نماز جمعه در حمایت از تصمیم شورای عالی امنیت ملی و دولت در خصوص برجام راهپیمایی كردند.
مردم بندرعباس با شركت دراین راهپیمایی از مسجد جامع این شهر تا سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان درحالیكه شعارهای ضد استكباری و حمایت از دولت سر دادند حمایت خود را از مسوولان نظام ابراز داشتند.
روزه داران هرمزگانی در این راهپیمایی ضمن اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در اعتماد نداشتن به قول غربی ها، شعارهای شعار های مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسراییل، مرگ بر انگلیس، مرگ بر فرانسه، آمریكای جهان خوار سردمدار استكبار، ام الفساد قرن ما آمریكاست، دست خدا با ملته تا پیرو ولایته، راه نجات امت حمایت از ولایت را سر دادند.

**اردبیل
نمازگزاران استان اردبیل در شهرهای مختلف با انجام راهپیمایی حمایت خود را از بیانیه شورای امنیت ملی و نیز مواضع رییس جمهوری در مقابله با بدعهدی طرف های برجام اعلام حمایت كردند.
در شهر اردبیل مردم مومن و خداجو پس از اقامه نماز جمعه در مسیر مصلی تا چهارراه امام خمینی (ره) راهپیمایی كرده و با شعاراهای 'مرگ بر آمریكا، مرگ بر اسراییل' از مواضع دولت در قبال موضوع برجام حمایت كردند.
شهروندان اردبیلی با محكومیت دشمنی و دسیسه های آمریكا و بی تفاوتی اروپا تصمیم دولت در این خصوص را مناسب و بجا دانسته و از آن اعلام حمایت كردند.
در شهرستان های پارس آباد ، بیله سوار، گرمی مغان ، نمین ، نیر ، كوثر ، سرعین ، نیر و خلخال نیز نمازگزاران با انجام راهپیمایی حمایت قاطع خود را از مواضع دولت در قبال بدعهدی های آمریكا و سكوت اروپا اعلام كردند.
1535