امام جمعه همدان: بیانیه شورای امنیت ملی بیانگر وحدت همه جانبه در كشور است

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با تاكید بر وحدت و یكپارچگی ملت و دولت در مقابل دشمنان گفت: بیانیه شورای امنیت ملی نشان دهنده وحدت ملی و همه جانبه در كشور است.

حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته همدان با بیان اینكه بر تعهدات مستكبران نمی توان اعتماد كرد افزود: اكنون آمریكا از برجام خارج شده و یكسال از بی تفاوتی اروپا نسبت به انجام تعهدات برجام گذشته است، اقدام و بیانیه اخیر دولت و مسئولان نظام در رابطه با بدعهدی آمریكا و اروپا در برجام ارزشمند است.
وی تصریح كرد: مردم ایران با روحانیت هستند و كینه ها و توطئه های استكبار جهانی با همراهی و همدلی خنثی می شود و همه باید از بیانیه شورای امنیت اعلام حمایت كنند.
امام جمعه همدان با بیان اینكه مستكبران خوب حرف می زنند اما در ذهن و قلب خود چیز دیگری را می پرورانند ادامه داد: اقدامات جمهوری اسلامی ایران در چارچوب بین المللی است و مستكبران بر اساس قوانین و تعهدات خود عمل نمی كنند.
حجت الاسلام شعبانی موثقی تصریح كرد: این اولین بار است كه كشور اقدام عملی در مقابل خروج اروپا از برجام همردیف با آمریكا انجام داد و همگان باید آگاه باشند كه نباید به اروپایی ها دلخوش شد.
وی با بیان اینكه بیانیه شورای امنیت ملی نشان دهنده همصدایی همه كشور است و همه مسئولان در این زمینه وحدت دارند ادامه داد: اگر اروپا به تعهدات مالی خود عمل نكند نشان دهنده خروج از تعهدات و برجام است.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان تصریح كرد: تحریم های جدید دولت آمریكا شامل صنایع فولاد و فلزات است كه همگان بدانند این تحریم ها اثری ندارد چرا كه از یكسال قبل شروع شده است.
حجت الاسلام شعبانی موثقی ادامه داد: ترامپ برای تاثیرات روانی این موضوع را بار دیگر عنوان كرده و این در حالی است كه این تحریم ها یك سال است كه عملیاتی شده است.
امام جمعه همدان با بیان اینكه برخی در كشور از سخنان ترامپ و عملیات روانی او سوء استفاده می كنند افزود: اگر جامعه آرامش خود را حفظ كند اثرات این تحریم ها كاهش می یابد و نقش مردم در این مسیر اساسی است.
حجت الاسلام شعبانی موثقی در ادامه با اشاره به بركات ماه مبارك رمضان گفت: فضایل و بركات معنوی ماه مبارك رمضان باید در جامعه اسلامی حفظ شود.
وی بیان كرد: انجام اعمال دینی، كارهای نیك و خدمت به سایر مومنان باید بهتر از گذشته در جامعه اسلامی استمرار یابد.
7523/2087