۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۰
کد خبر 83309248
۰ نفر
مديريت بحران خلخال به حالت آماده باش درآمد

اردبيل - ايرنا - اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران شهرستان خلخال با هدف پيشگيري از حوادث ناشي از بارندگي هاي تند و رگباري باران به حالت آماده باش درآمدند.

به گزارش ايرنا ، معاون سياسي و امنيتي فرماندار خلخال روز جمعه در جلسه فوق العاده شوراي مديريت بحران از پيش بيني بارش هاي تند و رگباري باران در بعد از ظهر امروز جمعه خبر داد و اعضاي اين شورا را به آمادگي لازم جهت رويارويي با هرگونه پيشامدهاي احتمالي ناشي از جاري شدن سيل در مناطق مختلف شهري و روستايي منطقه فراخواند.
احمد قنبري گفت: با توجه به هشدارهاي داده شده از سوي شوراي هماهنگي مديريت بحران مركز استان و همچنين پيش بيني بارش بيش از 30 ميليمتر باران در مدت زمان كوتاه در عصر امروز لزوم آمادگي دستگاه هاي اجرايي عضو شوراي مديريت بحران براي رويارويي با جاري شدن سيلاب در منطقه و همچنين آبگرفتگي معابر شهري ضرورت دارد.
او افزود: همه دستگاه هاي اجرايي عضو اين شورا از جمله اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي ، شهرداري ها و امور آب ضمن آماده نگهداري دستگاه ها و ماشين آلات سنگين راهسازي و راهداري و حفظ و حراست از تاسسيات خود در رويارويي با حادثه سيل ، در صورت نياز از ماشين آلات سنگين بخش خصوصي نيز بايد كمك بگيرند.
وي با توصيه به مردم شهرستان جهت پرهيز از تردد در حاشيه رودخانه ها و مسيل آب هاي روان اظهار داشت: انتظار از بخشداران و دهياران سه بخش مركزي ، شاهرود و خورش رستم انجام تمهيدات و اقدامات لازم براي جلوگيري از رفت و آمد مردم به حاشيه رودخانه ها تا زمان فروكش بارندگي هاي امروز است.
وي گفت: با توجه به پيش بيني اداره هواشناسي مبني بر همراه بودن بارندگي هاي عصر امروز با رعد و برق هاي تند انتظار از دامداران شهرستان پرهيز از اقدام به چراي دام ها در فضاي باز مي باشد.
شهرستان خلخال در جنوب اردبيل با برخورداري از 60 شاخه رودخانه و مسيل آبهاي روان بستر مناسبي براي وقوع حوادث ناشي از بارندگي هاي تند باران است و بارش حجم زيادي از باران بصورت رگباري و تند احتمال وقوع سيل در اين رودخانه ها و مسيل ها را افزايش مي دهد.
7119/6018