۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۴
کد خبر 83309246
۰ نفر
روزنامه چینی: برای رویارویی با آمریكا آماده ایم

پكن- ایرنا- یك روزنامه دولتی در چین نوشت كه این كشور از هر زمانی برای رویارویی تجاری با آمریكا آماده است و از هر لحاظ می تواند با واشنگتن مقابله كند.

به گزارش ایرنا گلوبال تایمز روز جمعه نوشت، قرار است از امروز بر روی 200 میلیارد دلار از كالاهای صادراتی چین به آمریكا، به جای 10 درصد 25 درصد تعرفه اعمال شود به همین دلیل چین به مراتب برای جنگ تجاری از آمریكا آماده تر است این كشور از لحاظ مادی و ذهنی خود را برای مناقشه با آمریكا آماده كرده است.
روزنامه می نویسد اگر قرار باشد آمریكا چالش ها و تنش ها را بیشتر كند، تعرفه های فزاینده در نظر گیرد و اقداماتی علیه چین صورت دهد، آن زمان پكن هم برای حفاظت از منافع ملی و منافع شركت های چینی آماده باش است.
نشریه با اشاره به دلیل حضور هیات چینی در آمریكا برای گفت و گو با وجود این همه فشار نوشت: این هیات با قدرت و در عین حال با سیاست درهای باز برای مذاكره رفته است آنها می دانند كه كل جامعه چین پشتیبان مواضع دولت است.
گلوبال تایمز تاكید كرد چین برای هر سناریویی آماده است اگر آمریكا می خواهد به عقب برگردد و جنگ تجاری را دامن بزند، چین هم هراسی ندارد و تا آخر ایستاده است ما برای هر اقدامی آماده باش هستیم ما نمی ترسیم و عقب نشینی نمی كنیم.
روزنامه افزوده است كه چین قدرت مدیریت بر مذاكرات را در اختیار دارد این كشور خواستار درگیری تجاری نیست اما از آن هراسی هم به خود راه نمی دهد پكن برای هر نتیجه ای در یازدهمین دور گفت و گوهای تجاری آماده است.
نشریه تصریح كرد شاید آمریكا می خواهد به تنش ها دامن بزند اما این برای هر دو طرف زیانبار است به هر صورت وقتی برای هر سناریویی آماده باشیم، نیازی نیست كه تسلیم شویم و بیهوده مصالحه كنیم.
آساق**231**1904**