جهاد اسلامی فلسطین: اطمینانی به توافق با اسراییل نداریم

غزه -ایرنا - 'جمیل علیان' از فرماندهان جنبش جهاد اسلامی فلسطین تاكید كرد: اطمینانی به توافق با اسراییل نداریم.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در غزه با اعلام این مطلب افزود: اگر اسراییل بخواهد یك بار دیگر مقاومت فلسطین را آزمایش كند ، ما در آینده برگ های جدیدی را رو خواهیم كرد.
این فرمانده فلسطینی با تاكید بر این كه مبارزات ما در 7 دهه گذشته ادامه داشته و این نزاع اخیر نیز آخرین آن نخواهد بود، افزود: گروه های مقاومت توانایی های زیادی دارند كه درصورت اجرا نشدن توافق اخیر برای مجبور كردن اسراییل جهت اجرای این توافق از آنها استفاده خواهند كرد.
علیان با اشاره به انتقاد رسانه های صهیونیست و رقبای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به خاطر شكست در درگیری های هفته گذشته گفت:دشمن صهیونیستی همواره منافع خود را در نظر دارد و اكنون نیز منفعت خود را در تفاهم می بیند و مدت كوتاهی به آنها پایبند خواهد بود.
وی ادامه داد: این رژیم اگر زمانی احساس كند كه این تفاهم ها به نفع آن نیست از آنها خارج می شود همانطور كه از توافق های بین المللی و منطقه ای همانند توافق اسلو خارج شد.
این فرمانده جنبش جهاد اسلامی از جامعه بین المللی خواست تا حافظ حقوق مردم فلسطین بخصوص درباره نوار غزه در بعد سیاسی و حقوقی باشند.
دور جدید درگیری گروه های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی از روز جمعه گذشته (13 اردیبهشت) با حمله بالگردهای نظامی این رژیم به مناطق مسكونی غزه آغاز و با پاسخ كوبنده مقاومت به این حملات و پشیمانی تل آویو از ادامه آن و درخواست از مصر برای میانجیگری متوقف شد.
نیروهای مقاومت همچون جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و جنبش جهاد اسلامی فلسطین در واكنش به حملات دشمن صهیونیستی، مناطق اشغالی در جنوب فلسطین اشغالی را با 650 موشك هدف قرار دادند.
براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در این درگیری ها 31 فلسطینی شهید و 175 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
گستردگی پاسخ های گروه های مقاومت به تجاوزهای اسراییل مقام های تل آویو را بر آن داشت تا به سرعت دست به كار شده و با وساطت مصر آتش بس از بامداد دوشنبه گذشته برقرار كنند.
شبك**خاورم*9366*1436**1392