۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
کد خبر 83308816
۰ نفر
استاندار: سند راهبردي مديريت بحران قم تدوين شود

قم ـ ايرنا ـ استاندار قم گفت: تدوين سند راهبردي مديريت بحران در استان، يكي از ضرورت هايي است كه براي مقابله با آثار بلاياي طبيعي و انتقال تجربه ها بسيار به آن نيازمنديم.

به گزارش ايرنا، بهرام سرمست عصر پنجشنبه در نشست با اعضاي جمعيت هلال احمر قم افزود: الگوي مديريت بحران در كشورمان نيازمند بازبيني و بازنگري است و متاسفانه ما همواره از رخدادها، آسيب و خسارت هاي بسيار ديده و دچار بحران مي شويم.
وي بر ضرورت دستيابي به شرايط ايده آل در مديريت بحران تاكيد كرد و گفت: ملت ايران در بلاياي طبيعي حس همبستگي و مسئوليت پذيري فوق العاده اي دارند، اما به دليل آنكه امدادرساني ها از قبل ساماندهي نشده و نظام يافته نيست، كمك ها به مردم و مناطق آسيب ديده پس از مدتي فروكش مي كند.
استاندار قم با بيان اينكه جمعيت هلال احمر بسيار فراتر از مرزهاي عقيدتي و جغرافيايي و بر اساس مسئوليت پذيري ديني و مدني، خدمات شايسته اي را به انسان ها ارائه مي دهد، افزود: ما همواره به جمعيت هلال احمر و نقش و جايگاه حساس و مهم آن، باور و اعتقاد ژرف و عميقي داشته و داريم.
وي با اشاره به امدادرساني مطلوب جمعيت هلال احمر استان قم در مناطق سيل زده غرب كشور، ظرفيت عظيم و انگيزه قوي اين نهاد را مورد توجه قرار داد و گفت: جمعيت هلال احمر استان بايد موضوع پيشگيري از بحران هاي طبيعي و اجتماعي در مناطق حاشيه نشين شهر را نيز مورد توجه جدي قرار دهد.
سرمست با بيان اينكه قم در چهارراه مواصلاتي كشور قرار گرفته و ماموريت هاي مضاعفي برعهده دستگاه هاي امدادي و خدمات رسان اين استان قرار گرفته است، تصريح كرد: توسعه و تقويت امكانات و ظرفيت ها و پايگاه هاي امدادي هلال احمر در قم نيازمند عنايت ويژه و مشاركت و هم افزايي همه دستگاه هاي اجرايي است.
وي در پايان با بيان اينكه جمعيت هلال احمر بايد همواره يك سازمان يادگيرنده و ياددهنده باشد، بر لزوم توسعه آموزش ها و فرهنگ سازي در جامعه تاكيد كرد و گفت: جمعيت هلال احمر استان قم بايد براي گسترش آموزش هاي مهارتي اهتمام ويژه اي داشته باشد و اثربخشي اين آموزش ها را نيز به دقت مورد بررسي قرار دهد.
نشست صميمي استاندار با اعضاي جمعيت هلال احمر استان قم به مناسبت هفته هلال احمر (12 تا 19 ارديبهشت ماه) با حضور مديرعامل، معاونان و جمعي از جوانان، داوطلبان و امدادگران اين نهاد در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداري قم برگزار شد.
8146 / 1175