فیلم‌های «زهر مار»، «ایده اصلی» و «روسی» مجوز اكران گرفتند

تهران- ایرنا- فیلم‌های «زهر مار» نخستین اثر جواد رضویان در مقام كارگردان، «ایده اصلی» به كارگردانی آزیتا موگویی و «روسی» ساخته امیرحسین ثقفی از سوی شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی برای اكران مجوز گرفتند.

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا شورای پروانه نمایش فیلم های سینمایی در جلسه اخیر كه با حضور اكثریت اعضا برگزار شد، مجوز نمایش سه فیلم «ایده اصلی» به تهیه كنندگی و كارگردانی آزیتا موگویی و نویسندگی امیر عربی با موضوع اجتماعی، «زهر مار» به تهیه كنندگی جواد نوروز بیگی، كارگردانی جواد رضویان و نویسندگی پیمان عباسی با موضوع كمدی اجتماعی و «روسی» به تهیه كنندگی و نویسندگی علی‌اكبر ثقفی و كارگردانی امیرحسین ثقفی با موضوع اجتماعی را صادر كرد.
در خلاصه داستان فیلم «ایده اصلی» آمده: ایران و اسپانیا برای راه اندازی یك پروژه بزرگ در جزیره هندورابی جنوب ایران به توافق رسیده‌اند، شركت‌ها و افراد بسیاری به طمع برنده شدن در این مناقصه شركت كرده‌اند. مهندس سعید پارسا كه چندسالی است از همسرش رؤیا عضدی جدا شده و رئیس یكی از شركت‌های حاضر در مناقصه است. دیگران نیز با اهداف متفاوت سعی در برنده شدن در این مناقصه سرنوشت ساز را دارند.
رسیدن به موفقیت برای آدم‌های این قصه منجر به پیچیدگی‌هایی در روایت آن می‌شود.
«روسی» چهارمین فیلم سینمایی امیر حسین ثقفی پس از «مرگ كسب و كار من است»، «همه چیز برای فروش» و «مردی كه اسب شد» در مقام كارگردان است.
در این فیلم بازیگرانی چون امیر آقایی، كامران تفتی، میلاد كی مرام، طناز طباطبایی، صابر ابر به ایفای نقش پرداخته اند. فیلمنامه «روسی» نوشته امیر حسین ثقفی و به تهیه كنندگی علی اكبر ثقفی با موضوع اجتماعی تولید شده است.
فیلم «زهرمار» نخستین تجربه كارگردانی جواد رضویان بازیگر كمدی نام آشنا به حساب می آید. هر چند هیات داوران جشنواره سی و هفتم فیلم آن را پذیرفتند و در جشنواره به اكران درآمد؛ منتقدان نسبت به این اثر واكنش مطلوبی نداشند.
در این اثر بازیگرانی چون سیامك انصاری، برزو ارجمند، علی استادی، سیامك ادیب، شبنم مقدمی، نسیم ادبی، قایق فراهانی، زنده یاد حسین محب اهری، سیامك صفری و رضا رویگری به ایفای نقش می پردازند.
در خلاصه داستان این اثر آمده است: «حشمت: فكر نمی‌كردم تاوان اشتباهم رو با تو پس بدم، لیلا: زهرمار ...»
فراهنگ*9266**9157