شرایط جوی برای تردد شناورها درخلیج فارس مساعد است

كیش - ایرنا- كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی هرمزگان گفت: شرایط جوی برای رفت و آمد شناورها به جزیره های خلیج فارس امروز مساعد است اما با وزش بادهای جنوب شرقی در ساحل دریای عمان، دریا در این محدوده كمی مواج خواهد بود.

مرضیه سی سی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بندر عباس افزود: با توجه به وزش باد جنوب شرقی در دریای عمان تا حداكثر36 كیلومتر در ساعت توصیه می شود شناورهای صیادی شرق جاسك در رفت و آمد به این محدوده حتیاط كنند.
وی بیان داشت: شرایط دریا در صبح جمعه نیز مساعد است اما در ساعت بعد از ظهر وزش باد جنوب غربی در تنگه هرمز و جزیره های خلیج فارس پیش بینی می شود.
كارشناس پیش بینی اداره كل هواشناسی هرمزگان اظهارداشت: طی روزهای آغازین هفته آینده نیز شاهد افزایش باد در جزیره های خلیج فارس خواهیم بود.
سی سی پور یاد آورشد: امروز پنجشنبه همچنین در هرمزگان گذر ابر پیش بینی می شود كه در ساعت بعد از ظهر در ارتفاعات شمال و شرق استان احتمال رگبار پراكنده باران دور از انتظار نیست.
وی گفت: از لحاظ دمایی طی امروز (پنجشنبه) و فردا(جمعه) شرایط دمایی افزایش نخواهد داشت اما از روز شنبه هفته آینده روند افزایشی پیش بینی می شود.
7195/6048 / 1339