گردنه سخت اقتصادی را با انسجام پشت سر خواهیم گذاشت

زنجان - ایرنا - نایب رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط كنونی كشور كه به تعبیری گردنه سخت اقتصادی است را با اتحاد و انسجام مردم و مسئولان پشت سر خواهیم گذاشت.

به گزارش ایرنا، فریدون احمدی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان زنجان با بیان اینكه
در اوضاع سخت اقتصادی باید انقلابی عمل كرد، افزود: با تثبیت شغل های موجود و ایجاد اشتغال جدید باید امید هرچه بیشتر را به جامعه تزریق و از كشور در برابر دشمنان صیانت كنیم.
وی بیان كرد: وظیفه مسئولان در این مقطع، رسیدگی به مسایل و تلاش هرچه بیشتر برای حل مشكلات معیشتی مردم است.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه عمده درآمد كشور از محل فروش نفت یا دریافت مالیات تامین می شود، تاكید كرد: دریافت مالیات منوط به رونق كسب و كار در كشور و اصلی ترین مشكل ایران در فروش نفت هم در زمان حاضر دریافت پول آن است.
احمدی به خرید نفت ایران توسط چین اشاره و بیان كرد: به طور مثال چین نفت ایران را خریداری و زمان پرداخت مبلغ آن را به آینده موكول می كند.
وی با بیان اینكه امسال 2 اتفاق مهم در حال رخ دادن است، گفت: با وضعیت فعلی، فروش نفت ایران كم خواهد شد كه باعث محدودیت درآمدهای ارزی می شود، در نتیجه توان تولید و تجارت بازرگانی و سپس درآمدهای مالیاتی نیز كاهش خواهد یافت.
احمدی با اشاره به اینكه میزان قابل توجهی از بودجه 400 هزار میلیارد تومانی كشور از محل فروش نفت است، گفت: اكنون در جنگ تمام عیار اقتصادی هستیم و دشمن با آرایش جنگی كامل در تلاش برای به صفر رساندن فروش نفت ایران است.
نایب رئیس كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بودجه عمرانی كشور حدود 60 هزار میلیارد تومان است كه بیشتر خسارات سیل نیز از این محل پرداخت می شود و فشار روی این بخش بیش از گذشته خواهد بود.
احمدی گفت: راه مقابله با دشمن ایستادگی تمام مردم و مسئولان در برابر زیاده خواهی های جبهه استكبار است، اگر مقاومت كنیم این گردنه و پیچ سخت را هم با موفقیت پشت سر خواهیم گذاشت.
نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه باید تلاش كنیم تا كمترین فشار را مردم متحمل شوند، اظهار داشت: ماموریت ما كمك به رونق تولید و اقتصاد كشور است و نباید از این مهم غافل شویم.
3216/6085