معاون اول قوه قضاییه: فضای مجازی نیاز به ساماندهی دارد

شیراز- ایرنا - معاون اول قوه قضاییه با انتقاد از آنچه نابسامانی در فضای مجازی و اثرات مخرب این نابسامانی نامید، خواستار ساماندهی آن شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای پنجشنبه در آیین تكریم و معارفه روسای كل دادگستری فارس گفت: متاسفانه فضای مجازی به بلایی خانمان سوز تبدیل شده و دشمن روی فضای مجازی دست گذاشته است.
وی ادامه داد: ظرفیتی كه می توانست در خدمت مردم و نظام باشد اكنون با تبلیغ بسیاری از جرایم علیه مردم و نظام از آن استفاده می شود.
محسنی اژه ای افزود: جرایمی مانند قتل، سرقت، فسادها و خرید و فروش سلاح از فضای مجازی تبلیغ می شود این در حالی است كه وظیفه شورای عالی فضای مجازی است كه با نابسامانی ها در این حوزه برخورد كند.
معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: 8 سال از تشكیل شورای عالی فضای مجازی می گذرد و همچنان هدایت ها و تصمیم گیری ها در حوزه فضای مجازی بسامان نیست؛ این وظیفه همگانی است كه با تخلفات در حوزه فضای مجازی برخورد شود ، شورایعالی فضای مجازی مسوولیت مستقیم دارد، دستگاههای امنیتی ، دستگاه قضایی ، علما و همه باید در این زمینه تلاش كنند كه از بروزجرایم پیشگیری شود.
محسنی اژه ای در ادامه با بیان اینكه برخی از كارها خلاف شئون دستگاه قضایی و یك قاضی است، خواستار صیانت از شئون دستگاه قضایی شد .
وی گفت: سرمایه اصلی این نهاد نیروی انسانی است كه باید آن را از جنبه‌های مختلف صیانت كرد.
وی همچنین مقابله با قاچاق و حمایت از تولید را از وظایف مهم امروز همه مسئولان نظام برشمرد و خواستار اهتمام بر تكریم همكاران قضایی و مردم، صیانت از شئون قضا، قاضی و كارمند، نظارت مستمر بر زیر مجموعه، اجرای به موقع احكام، اهتمام جدی به حقوق مردم، مشورت در امور و برخورد به موقع و قاطع با همه مفسدین و مجرمین شد .
معاون اول قوه قضاییه با تاكید بر اینكه حق‌الناس در اسلام بسیار مهم است، تاكید كرد كه همكاران قضایی باید نسبت به حقوق عامه حساسیت داشته باشند.
این مسوول قضایی اضافه كرد: علی‌رغم تلاش‌های زیاد اما تا رسیدن به نقطه مطلوب تراز نظام اسلامی فاصله داریم.
در این آیین از خدمات علی القاصی مهر تقدیر و حجت الاسلام سید محمد كاظم موسوی به عنوان رئیس كل جدید دادگستری استان فارس معرفی شد.
6113 /1876