نخستين دوره مسابقات المپياد نوآوري و خلاقيت در تبريز برگزار مي شود

تبريز - ايرنا - نخستين دوره از مسابقات مقدماتي المپياد نوآوري و خلاقيت، با عنوان ' بالتازار كاپ ' با تاييد مركز شتابدهي نوآوري، زير نظر معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و به ميزباني مركز نوآوري دانشگاه تبريز از 24 تا 26ارديبهشت ماه جاري برگزار مي شود.

به گزارش ايرنا، بالتازار كاپ دور مقدماتي المپياد نوآوري و خلاقيت در ايران هست كه قرار است به صورت محلي در شهرهاي مختلف برگزار شود تا تيم هاي منتخب براي مرحله نهايي انتخاب شوند.
اين مسابقات صحنه بازي و رقابت انفرادي و تيمي نوجوانان پايه هفتم تا دوازدهم دبيرستان ها و هنرستان هاي تبريز خواهد بود .
در اين مسابقات، مهارت‌هاي حل مساله، ايده پردازي و خلاقيت، رهبري و كار تيمي، فن بيان و مذاكره، مديريت منابع (زمان و سرمايه)، مديريت ريسك و همچنين تصميم گيري به نوجوان ها آموزش داده مي شود و در قالب چالش هاي انفرادي و تيمي مورد ارزيابي قرار مي گيرند.
آرش مدرسي دبير اجرايي بالتازار كاپ با بيان اينكه طرح اوليه المپياد نوآوري و خلاقيت از سال 97 و از آكادمي نوآوري و خلاقيت (آكادمينو) مستقر در مركز نوآوري دانشگاه تبريز شروع شد، گفت: براي اولين بار در كشور بالتازاركاپ تبريز زير نظر معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و با تاييد مركز شتابدهي نوآوري قراراست با ميزباني دانشگاه تبريز در اين شهر برگزار شود.
وي افزود: هدف از طراحي و برگزاري المپياد نوآوري و خلاقيت، ايجاد فرصتي براي نوجوان ها است تا مهارت ها و اطلاعات لازم براي موفقيت در كسب و كار و زندگي اجتماعي خود را در قالب بازي و كار تيمي براي حل مساله ياد بگيرند كه در سرفصل هاي درس هاي مدرسه مطرح نمي شود.
وي خاطرنشان كرد: بنابراين رقابت و تعيين برنده و بازنده اصلا در بالتازاركاپ يا المپياد نهايي مطرح نيست و تيم هايي كه براي حل چالش خود درست فكر كنند و اعضا همكاري خوبي باهم داشته باشند به تشخيص مربيان برنده اعلام مي شوند.
وي با اشاره به اينكه هيچ پيش شرطي از جمله نمره يا معدل براي ثبت نام در بالتازاركاپ وجود ندارد، خاطرنشان كرد: نياز به مطالعه مطالب خاصي هم نيست.
وي گفت: دانش آموزان پايه هاي هفتم تا دوازدهم دبيرستان و هنرستان در تمام رشته هاي كه دوست دارند خلاقيت و نوآوري خود را به محك بكشند و يك كار تيمي همراه با بازي و هيجان رو تجربه كنند مي توانند ثبت نام و شركت كنند.
/3071/6132