جستجوها برای یافتن جسد جوان غرق شده در مراغه ادامه دارد

مراغه - ایرنا - پس از گذشت 6 روز از غرق شدن جوان 27 ساله هشترودی در منطقه گردشگری گشایش در رودخانه مردق چای مراغه، جستجوها برای یافتن جسد وی ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، از همان ساعات اولیه وقوع این حادثه، اكیپ های امداد و نجات مراغه به محل حادثه واقع در دامنه غار هامپوئیل اعزام و عملیات یافتن جسد جوان غرق شده آغاز شد.
از اوایل هفته جاری، علاوه بر بسیج اكیپ های امدادی مراغه، گروه های امدادی شهرستان های همجوار نیز در چند نقطه وارد عملیات شده اند.
بارش های اخیر برف و باران، كاهش دما و بالا آمدن آب رودخانه «مردق چای» در چند روز گذشته و وسعت زیاد آن، كار غواصان و تیم نجات را دچار مشكل كرده و به رغم همه مشكلات، جستجوها به طور شبانه روزی ادامه دارد.
با دستور فرماندار شهرستان مراغه و با هماهنگی و همكاری دستگاه های اجرایی شهرستان، مسیر رودخانه مردق چای از بالا دست روستای «میمونق» تغییر و به مسیر فرعی هدایت شده تا عملیات جستجو به راحتی انجام گیرد.
به گفته حمید شكری فرماندار مراغه، از امروز پنجشنبه 19 اردیبهشت غواصان خبره به همراه بیش از 200 نیروی امدادی از شهرستان های اطراف، به اكیپ های حاضر در محل اضافه می شوند.
وی به گردشگران و علاقه مندان به طبیعت توصیه كرد: با توجه به بارندگی و افزایش آب رودخانه ها، در گذر از رودخانه ها و مناطق صعب العبور، نكات ایمنی را رعایت كنند.
به گزارش ایرنا، در سالجاری دو جوان به علت سقوط در رودخانه در منطقه گردشگری گشایش مراغه و یك پیرزن در رودخانه «لیلان چای» غرق شدند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/9880