۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۴۳
کد خبر: 83308019
۰ نفر
ساعات كاری باغ موزه قصر در ماه رمضان اعلام شد

تهران-ایرنا-ساعت كاری مجموعه باغ موزه قصر به مناسبت ماه مبارك رمضان با اجرای طرح گردشگری شبانه تغییر كرد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی باغ موزه قصر، همزمان با آغاز ماه میهمانی خدا و با هدف خدمت رسانی به شهروندان روزه‌دار، ساعات كاری موزه های این مجموعه تغییر كرد و همه روزه از ساعت 17 تا 23:30 میزبان شهروندان خواهد بود.
بازدید گروهی با هماهنگی قبلی از ساعت 9 تا 17 امكانپذیر است.
همچنین ویژه برنامه ماه مبارك رمضان باغ موزه قصر با عنوان «بر آستان جانان» با بخش های متنوع فرهنگی هنری و برپایی غرفه‌های سوغات و صنایع دستی میزبان شهروندان است.
باغ موزه قصر در انتهای خیابان شهید مطهری، بعد از تقاطع دكتر شریعتی، میدان پلیس واقع شده است.
این باغ‌ موزه در دوران پهلوی به عنوان اولین زندان متمركز تهران بود و بسیاری از زندانیان سیاسی در این مكان، زندانی بودند.
زندان قصر پس از انقلاب اسلامی محل حبس زندانیان غیرسیاسی شد و سال 1382 به دلیل حضور زندان در میانه شهر و بافت قدیمی و فرسوده آن، تصمیم به تعطیلی این زندان تاریخی گرفته شد.
بعد از تخلیه كامل زندان قصر در سال 1385 و رایزنی شهرداری تهران برای تغییر كاربری این مجموعه، بعد از اصلاح ساختاری و تغییر كاربری فضای زندان، باغ موزه قصر به همت شركت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران آبان ماه 1391 به عنوان یكی از مراكز فرهنگی هنری شهر تهران با بافت تاریخی و موضوعیت فرهنگی اجتماعی به بهره برداری رسید.
مجموعه فرهنگی تاریخی باغ موزه قصر با وسعت بیش از 7 هكتار شامل بخش‌ هایی همچون موزه ماركوف، موزه زندان سیاسی، نیایشگاه، برج های دیده بانی، سروستان و باغ ایرانی، سالن فرخی یزدی، نگارخانه ملك الشعرای بهار، كافه لقانطه، كافه گالری ماركوف و نمایشگاه خودورهای كلاسیك است.
تهرام/7245//6139