۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
کد خبر 83307950
۰ نفر
نشاط  مهم ترين حق شهروندي نسل جوان است

قزوين - ايرنا - معاون فرهنگي و اجتماعي اداره كل ورزش و جوانان قزوين افزود: نشاط و شادابي مهم ترين حق شهروندي نسل جوان است كه امروزه خلاء اساسي آن را در ميان جوانان خود مي بينيم.

به گزارش ايرنا مهران قاسمي عصر چهارشنبه در همايش حقوق شهروندي كه توسط انجمن مديران موفق فردا در دانشگاه پيام نور قزوين برگزار شد ، با بيان اينكه در الفباي حقوق شهروندي مشكلات زيادي داريم افزود: گرچه حقوق شهروندي بايد از آموزش و پرورش و رسانه آغاز شود اما به هرحال همه ما در فهم و دريافت آن نياز به برنامه ريزي داريم.
وي اضافه كرد: حقوق شهروندي مساله روشني است و منظور از آن حقوق و تكاليف شهروندان نسبت به يكديگر و شهروندان با حكومت است.
قاسمي ادامه داد: حقوق شهروندي داراي تاريخ و سابقه طولاني زيادي است و حضرت علي(ع) هم در خصوص حقوق مردم نسبت به حكومت توصيه هاي زيادي دارد.
وي با اشاره به ابلاغ منشور حقوق شهروندي از سوي دولت تدبير و اميد گفت: اين منشور با وجود توجه كامل به همه ابعاد حقوق شهروندي، پشتوانه هاي جدي اجرايي و قانوني نداشته تا بتواند با قوت در بالادست اجرا شود.
معاون فرهنگي و اجتماعي اداره كل ورزش و جوانان قزوين افزود: اگر امروز شاهد رانت، صف هاي طولاني و سوء استفاده از قيمت ها در بازار كالا و اجناس هستيم، نشان دهنده فقدان اساسي حقوق شهروندي در ميان مردم و عدم آشنايي خود مردم نسبت به حقوق يكديگر است.
7388/6012