حمايت از استارت آپ ها رونق توليد و اشتغال را به همراه دارد

اصفهان - ايرنا - رييس كميسيون ويژه حمايت از توليد ملي و اصل 44 مجلس شوراي اسلامي گفت: حمايت از استارت آپ رونق توليد، بهبود فضاي كسب و كار و اشتغالزايي را به همراه خواهد داشت.

حميدرضا فولادگر روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اگرچه شرايط تحريم و فشارهاي اقتصادي وضعيت توليد و كسب و كار را با اختلال روبه رو كرده است، اما استارتاپ ها كه بيشتر مبتني بر دانش و فناوري هاي روز فعاليت مي كنند مي توانند سبب بهبود اوضاع بخصوص رفع بيكاري شوند.
اين نماينده مردم اصفهان در مجلس ، جذب سرمايه و گسترش در زمان كم را از مزاياي استارت آپ ها برشمرد و اظهارداشت: فناوري اطلاعات و ارتباطات مورد توجه تمامي كشورهاست و همين امر مي تواند به جذب سرمايه گذاران كمك كند.
وي با تاكيد بر رفع موانع در اين زمينه تصريح كرد: كميسيون ويژه حمايت از توليد ملي، جلساتي را با حضور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و فعالان اين حوزه برگزار كرد و هدف ما توسعه اين دانش و به دنبال آن كسب و كارهاي شكل گرفته از آن خواهد بود.
وي به نقش اشتغالزايي استارت آپ ها اشاره و اضافه كرد : در شرايط تحريم و وضعيت اقتصادي فعلي، كسب و كارهاي مجازي و همچنين مبتني بر شبكه هاي اجتماعي مي توانند بخوبي فعاليت كنند كه لازمه آن خلاقيت و نوآوري هست.
فولادگر ساماندهي استارت آپ ها را ضروري دانست و گفت : جلساتي با اتاق بازرگاني و فعالان استارت آپ ها براي حمايت بيشتر از اين گونه مشاغل برگزار شد و اميدواريم حمايت هاي لازم براي موفقيت هرچه بيشتر آن ها افزايش يابد.
رييس كميسيون ويژه حمايت از توليد ملي تصريح كرد: فاصله گرفتن از كسب و كارهاي سنتي و فعاليت در بستر فضاي مجازي همواره با مخالفت و مقاومت هايي روبه روست و همين امر كار را براي فعالان سخت مي كند كه البته مي توان با فرهنگ سازي بر اين چالش فائق آمد.
وي سو استفاده برخي در كسب و كارهاي مبتني بر فضاي مجازي را براي توسعه استارت آپ ها مضر دانست و ادامه داد: اعتماد كم و يا بي اعتمادي هم مي تواند به عنوان مشكلي در اين عرصه مطرح كرد و بايد با نظارت بيشتر، جلب اعتماد و نظر مردم و بهبود خدمات، زمينه اعتمادسازي را فراهم كرد.
فولادگر رفع آيين نامه ها و قوانين دست و پاگير براي اين كسب و كارها را ضروري خواند و گفت: اين امر نيازمند مشاركت و همكاري تمامي سازمان ها و نهادهاست.
به گزارش ايرنا، استارت آپ به معناي كسب و كار جديدي است كه حول محور فناوري شكل گرفته است و ظرفيت رشد بالايي دارد.
در سال هاي گذشته، بستر مناسبي براي رشد اين شركت هاي نوپا در كشور فراهم و نهادهاي متولي از جمله معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و پارك هاي علم و فناوري از آنها حمايت مي كنند.
كشورمان با وجود 6 هزار استارت آپ فعال بزرگترين استارت آپ هاي منطقه را به خود اختصاص داده كه بايد از اين ظرفيت در راستاي توسعه پايدار بخوبي استفاده شود.
استان اصفهان داراي يك شهرك علمي و تحقيقاتي، 2 پارك علم و فناوري، بيش از 10 مركز رشد فناوري و بيش از 500 شركت دانش بنيان است.
6020/6026/