انتقال هوايي قلب يك جوان 24 ساله از يزد به تهران

تهران- ايرنا - رئيس سازمان اورژانس كشور از انتقال دومين عمليات اورژانس هوايي براي انتقال قلب يك جوان 24 ساله مرگ مغزي براي انجام عمل پيوند به يك بيمار از يزد به تهران خبر داد.

به گزارش ايرنا از سازمان اورژانس كشور، پيرحسين كوليوند روز چهارشنبه در مورد جزئيات عمليات اورژانس هوايي براي انتقال قلب يك جوان 24 ساله از يزد به تهران اظهار داشت: روز سه شنبه 17 ارديبهشت جاري با اعلام مرگ مغزي پسرجوان 24 ساله‌اي در يزد و رضايت خانواده او مبني بر اهداي اعضاي فرزندشان مشخص شد قلب اين بيمار مرگ مغزي بايد براي انجام عمل پيوند به تهران منتقل شود.
وي ادامه داد: به همين منظور و با توجه به مدت زمان طلايي كه براي انتقال قلب وجود داشت و همچنين تجربه اي كه از انتقال قلب پيوندي از رشت به تهران داشتيم بلافاصله مقدمات كار براي انتقال اين قلب از يزد به تهران فراهم شد.
وي ادامه داد: اين دومين باري است كه از اورژانس هوايي كشور براي انتقال اعضاي پيوندي از يك استان به استان ديگر استفاده مي‌شود. امروز صبح با يك پرواز خود را به شهر يزد رسانديم و درحال حاضر منتظر هستيم تا قلب را از بدن بيمار مرگ مغزي خارج كرده و تحويل بدهند.
رييس اورژانس كشور افزود: پس از تحويل قلب با بالگردي كه در بيمارستان يزد آماده است به فرودگاه مراجعه مي‌كنيم، سپس از آنجا با فالكوم به فرودگاه مهرآباد حركت مي كنيم و با توجه به كم بودن زمان، قلب اهدايي را دوباره با بالگرد اورژانس هوايي تهران به بيمارستان شهيد رجايي انتقال مي‌دهيم تا به مرد جوان ديگري اهدا شود و تا او فرصت تازه‌اي براي ادامه زندگي پيدا كند.
اجتمام*7029*1193