بیماران خاص با مشكلات معیشتی و تامین دارو روبرو هستند

كرمانشاه- ایرنا- رئیس شورای عالی بیماران خاص و صعب العلاج كرمانشاه گفت: ناتوانی مالی برای تامین دارو مهم ترین مشكل این بیماران است و اگر سرمایه خود را برای تهیه دارو صرف كنند نمی توانند به وضع تغذیه ای خود برسند.

به گزارش ایرنا، حسین بیگلری روز چهارشنبه در نشست كارگروه رسیدگی به وضعیت بیماران خاص و صعب العلاج استان، اظهار داشت: نزدیك به 36 هزار و 500 بیمار خاص و صعب العلاج در استان شناسایی شده اند، برخی بیماران نیز یا از بیماری خود اطلاع ندارند و یا آن را مخفی می كنند، از همین رو تعداد دقیق آن ها مشخص نیست.
وی با بیان اینكه بیماران دیابتی از عمده ترین بیماران خاص و صعب العلاج هستند، افزود: بیماران سرطانی، كلیوی، هموفیلی، تالاسمی و ام اس در رده های بعدی قرار دارند.
بیگلری افزود: این بیماران به دلیل سختی بیماری كه با آن مواجه هستند نمی توانند كار كنند از همین رو با تنگناهای معیشتی مواجه اند.
بیگلری با بیان اینكه از نظر تجهیزات در وضع تقریبی مناسبی قرار داریم، ادامه داد: با این وجود آمار بالای بیماران روند خدمات رسانی را با خلل مواجه می كند.
این مسوول با بیان اینكه برخی از این بیماران تنها با پول یارانه ای زندگی می كنند، ادامه داد: داروهای خارجی از رده فرانشیز خارج شده و بالابودن هزینه خرید آنان، برای بیماران مشكل ساز شده است.
هموفیلی، تالاسمی، ام اس و كلیوی جزء بیماران خاص محسوب می شوند و صعب العلاج هم به بیماران سرطانی، دیابتی، روانی و غیره تعلق دارند.
7460/8066