764 پرونده تخلف صنفی در آذربایجان غربی تشكیل شد

ارومیه - ایرنا - معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان ‌غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاكنون 764 فقره پرونده تخلف صنفی در این استان تشكیل و به تعزیرات حكومتی ارجاع شده است.

علیرضا محمودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای سال جاری تاكنون 14 هزار و 766 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی در این استان انجام شده است.
وی اظهار داشت: همچنین طی یكسال گذشته چهار هزار و 285 مورد بازرسی از سردخانه ها و انبار كالاهای اساسی و ضروری در استان انجام و از این تعداد در 156 واحد، تخلف محرز و منجربه تشكیل پرونده شده كه برای آن 947 میلیارد ریال جریمه برآورد شده است.
وی اعلام كرد: عناوین احتكار بیشتر در بخش های اعلام نكردن موجودی و گرانفروشی بوده كه موضوع جهت رسیدگی به مراجع مربوطه ارجاع شده است.
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان ‌غربی گفت: سامانه مردمی 124 آماده دریافت انتقادها و شكایت های مردمی است و شهروندان می توانند 24 ساعته شكایت های خود را در این سامانه ارائه دهند.
به گزارش ایرنا بخش اصناف بزرگترین بخش اقتصادی آذربایجان غربی است كه صدها هزار خانوار در استان از مزایای آن بهره مند هستند.
بیش از 80 هزار واحد صنفی در آذربایجان غربی وجود دارد، 141 بازرس برای بررسی وضعیت فعالیت اصناف در این استان فعال است.
9918/2093