۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبر: 83307565
۰ نفر
فراخوان جشنواره مد و لباس كُردي اعلام شد

سنندج - ايرنا - فراخوان جشنواره و نمايشگاه مد و لباس كُردي در سنندج منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، معاون هنري، سينمايي و سمعي بصري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان روز چهارشنبه در نشستي با خبرنگاران اظهار داشت: جشنواره مد و لباس كردي مرداد امسال در سنندج برگزار مي شود كه صيانت از هويت ملي، تقويت همگرايي ملي و ترويج مد و لباس اسلامي ايراني از اهداف برگزاري آن است.
سامان احمدي با اشاره به اينكه اين جشنواره ويژه استان هاي كُردنشين كشور است، افزود: امكان حضور در جشنواره براي استان هاي ايلام، آذربايجان غربي، خراسان شمالي، كرمانشاه و كردستان فراهم است.
معاون هنري، سينمايي و سمعي بصري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان اضافه كرد: اين جشنواره در بخش هاي رقابتي، نمايشگاه و پژوهش برگزار مي شود كه بخش رقابتي آن شامل طراحي لباس، طراحي دوخت، طراحي پارچه و بخش مد و لباس است.
احمدي اظهار داشت: بخش نمايشگاه شامل مسابقه ايده تا اجرا، تيم هاي طراحي و لباس و دوخت، زيورآلات، كيف و كفش محلي، غرفه توليد كنندگان پارچه و لباس كردي و بافت هاي سنتي محلي است.
وي يادآور شد: نشست توجيهي پژوهشي صنوف وابسته و همگن پوشاك و البسه كردي، كارگاه آموزشي پيشينه مد و لباس كردي به عنوان نماد حجاب و عفاف ايراني اسلامي و كارگاه آموزشي استارت آپ مد و لباس اسلامي ايراني، جايگاه شركت هاي دانش بنيان در حوزه ترويج و تبليغ و مدل لباس ايراني در فضاي مجازي از جمله بخش پژوهش اين جشنواره است.
معاون هنري، سينمايي و سمعي بصري اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي كردستان آخرين مهلت ارسال آثار را 20 تير ماه جاري عنوان كرد و گفت: كار داوري اوليه و اعلام نتايج آثار راه يافته به جشنواره و نمايشگاه تا 30 تير اعلام مي شود.
علاقه مندان مي توانند آثار خود را به نشاني دبيرخانه واقع در سنندج - خيابان شهدا، عمارت مشير ديوان - اداره ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري شهرستان سنندج ارسال كنند.
زمان برپايي نمايشگاه پنجم تا 10 مرداد 98 در محل برگزاري عمارت خسرو آباد و مجتمع فرهنگي هنري فجر سنندج پيش بيني شده است.
جشنواره و نمايشگاه مد و لباس كُردي به همت اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان كردستان و موسسه فرهنگي هنري مستوره اردلان با همكاري بنياد ملي مد و لباس اسلامي ايراني و حمايت معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مرداد ماه امسال در سنندج برگزار مي شود.
9936 / 3034