فرماندار: 1140 ميليارد ريال به محور دامغان-جندق اختصاص يافت

سمنان- ايرنا- فرماندار دامغان گفت: يك هزار و 140 ميليارد ريال از محل اعتبارات ملي، به منظور اجراي قطعه دوم محور ارتباطي دامغان- جندق تخصيص يافت.

علي اصغر مجد روز چهارشنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: پيمان اجراي قطعه دوم محور دامغان-جندق در جريان سفر سال گذشته رئيس جمهور به استان سمنان به مناقصه گذاشته شد كه با انتخاب پيمانكار، عمليات اجرايي آن به زودي آغاز مي‌شود.
فرماندار دامغان گفت: قطعه اول دو بانده شدن محور دامغان- جندق به طول 55 كيلومتر در سال 95 و 96 اجرا شد.
مجد اضافه كرد: در گام دوم اين طرح، عمليات جاده سازي در 50 كيلومتر از روستاي يزدان آباد تا روستاي رشم در جنوب شهرستان دامغان اجرا مي شود و پيمانكار موظف است كه از زمان آغاز عمليات اجرايي، ظرف مدت 42 ماه براي تكميل اين محور اقدام كند.
مجد به اهميت اجراي اين طرح اشاره كرد و گفت: اين محور در مسير ارتباطي شمال به جنوب و محور ترانزيتي است و اجراي اين طرح در كاهش تصادفات، توسعه حمل‌ و نقل جاده‌اي و رونق اقتصادي تأثير فراواني دارد.
فرماندار دامغان خاطر نشان كرد: اجراي قطعه دوم دامغان-جندق، طرح ملي و ازجمله برنامه‌هاي راهبردي وزارت راه و شهرسازي به شمار مي‌رود.
به گزارش ايرنا، استان سمنان بيش از هشت هزار و 612 كيلومتر بزرگراه، آزاد راه و جاده اصلي و فرعي و راه روستايي دارد.
شهرستان دامغان داراي 965 كيلومتر راه اصلي، فرعي و روستايي است كه 88 درصد آن آسفالت و بقيه خاكي است، در حال حاضر 30 درصد راه‌هاي استان سمنان در دامغان وجود دارد.
اين شهرستان در فاصله 115 كيلومتري شرق مركز استان سمنان و بيش از 94 هزار نفر جمعيت دارد.
9856/6103