۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
کد خبر 83307283
۰ نفر
زنان قزوين در حوزه مديريت بحران آموزش مي بينند

قزوين - ايرنا - مديركل امور بانوان و خانواده استانداري قزوين گفت: آموزش زنان استان در حوزه مديريت بحران به ويژه در مناطق آسيب خيز در دستور كار قرار مي گيرد.

صديقه ربيعي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اين موضوع به عنوان يك طرح پيشنهادي توسط اداره كل امور بانوان و خانواده استانداري قزوين در نشست مديران كل امور بانوان و خانواده استان ها مطرح و مورد استقبال حاضران نيز قرار گرفت.
وي اضافه كرد: در اين راستا مذاكرات اوليه براي مبادله تفاهم نامه با مديريت بحران استانداري قزوين در راستاي ارتقاي آگاهي و توانمندي زنان و كودكان در زمان مواجهه با بحران انجام شده است.
ربيعي با اشاره به نقش تاثيرگذار بانوان در مديريت بحران هاي طبيعي،ادامه داد: اگر بخواهيم تغيير و تحولي در جامعه ايجاد كنيم بايد بر روي فرهنگ جامعه متمركز شويم و در اين ميان زنان به عنوان مادر و همسر در خانواده نقش محوري را براي تاثيرگذاري بر روي ساير اعضاي خانواده برعهده دارند.
وي همچنين گفت: براي اجراي اين طرح، شهرستان هايي چون بويين زهرا و آوج كه بيشتر در معرض بحران از قبيل زلزله و سيل هستند در اوليت قرار خواهند گرفت.
مديركل امور بانوان و خانواده استانداري قزوين افزود: طرح توانمندسازي زنان در حوزه مديريت بحران با مشاركت فرمانداري ها، بخشداري ها، دهياري و شهرداري ها اجرا مي شود.
7388*3013