جهاد اسلامی: مقاومت آمادگی كامل برای پاسخگویی به تجاوز اسرائیل را دارد

تهران-ایرنا- دبیر كل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با تاكید بر آمادگی كامل مقاومت برای پاسخگویی به هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی گفت: اگر درگیری ها ادامه داشته باشد می توانیم با حملات موشكی در عرض چند ساعت شهرهای مناطق اشغالی را نابود و ویران كنیم.

به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا به نقل از شبكه خبری المیادین، «زیاد النخاله» اگر نبرد اخیر در نوارغزه ادامه داشته باشد با حملات موشكی تل آویو و شهرهای دیگر در مناطق اشغالی را در عرض چند ساعات ویران و تخریب می كنیم.
وی افزود: توافقی ضمنی میان قوای مقاومت فلسطینی برای پاسخگویی فوری به تجاوزهای اشغالگران وجود دارد؛ اشغالگران شهروندان فلسطینی را در غزه هدف حمله قرار دادند تا مقاومت را تحت فشار قرار دهند.
النخاله افزود: آنچه در غزه رخ داد، مانوری تسلیحاتی برای اعلام آمادگی برای نبردی است كه بدون شك رخ خواهد داد؛ پیش‌بینی ما این است كه به سبب تلاش‌ها برای خلع سلاح مقاومت در غزه، تابستان امسال جنگ اتفاق بیفتد.
وی گفت كه جهاد اسلامی با جنبش حماس در قاهره بر سر ایجاد یك اتاق عملیاتی مشترك برای پاسخ گویی به تجاوزهای اشغالگران توافق كرد.
النخاله تاكید كرد كه راهپیمایی های بازگشت ادامه خواهد داشت و رژیم اسرائیل باید به توافق ها پایبند باشد و این شرط پذیرش آتش بس و تداوم آن است.
وی افزود: خواسته اساسی ما در مرحله كنونی توقف محاصره غزه و متوقف كردن حملات (صهیونیست ها) به راهپیمایی های بازگشت است.
دبیركل جهاد اسلامی فلسطین گفت: اسرائیل تلاش می كند تا مقاومت در غزه خلع سلاح شود، اما جریان مقاومت آمادگی كامل برای ورود به هرگونه جنگی را (با صهیونیست ها)دارد.
وی افزود: جهاد اسلامی در درگیری ها اخیر در غزه تماسی با ایران نداشته، اما ارتباط میان این جنبش و ایران دایما وجود دارد. این ارتباط با حزب الله نیز به طور مستمر و نیز دیدارهای میان مسئولان دو طرف وجود دارد.
النخاله با اشاره به این كه رژیم اسرائیل تلاش می كند تا روابط جنبش حماس و جهاد اسلامی را از میان ببرد، گفت: هماهنگی با حماس در بالاترین سطح وجود داشته و هیچگونه اختلافی در میان نیست و طرفین درباره برنامه های آینده به منظور مواجهه با رژیم اسرائیل و پاسخگویی به تجاوزهای آن توافق دارند.
خاورم**9366**1275