جای نظرات شخصی و حزبی، مواضع شورای هماهنگی را بیان كنید

تهران-ایرنا-عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در واكنش به انتقادها از طرح تشكیل پارلمان اصلاحات گفت: این رفتارها با روح اصلاح طلبی سازگار نیست، قرار بود رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به جای نظرات شخصی و حزبی، مواضع این شورا را بیان كند.

«احمد حكیمی پور» روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درخصوص ایرادهای برخي احزاب اصلاح طلب به طرح پارلمان اصلاحات اظهارداشت: این مسائل باید در درون جریان اصلاحات مطرح شود. نمایندگان احزاب در شورای هماهنگی جبهه اصلاحات نظرات مختلفی دارند، آنها می توانستند به جای علنی كردن انتقادها، این موضوع را در این مجموعه بیان كنند.
وی ادامه داد: كاركرد شورای هماهنگی اتخاذ رویه مشترك برای همسویی میان احزاب و تشكل های مختلف اصلاح طلب است.
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات در پاسخ به اظهارات فاطمه راكعی رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات درخصوص شتابزده بودن طرح پارلمان اصلاحات و سعید شریعتی عضو حزب اتحاد ملت مبنی ارائه هشت پیشنهاد و ایراد درباره این طرح، خاطرنشان كرد: تا جایی كه می دانم این طرح شتابزده نیست و بیش از 2 سال است كه طرح پارلمان اصلاحات در دستور كار شورای هماهنگی است. این طرح چهارتا پنج بار به تشكل ها ارجاع شده و بارها در كمیته سیاسی شورا درباره آن بحث شده است.
حكیمی پور اظهار داشت: این دوستان همچنان با ادبیات قبل از سال 1384 سخن مي گویند و كماكان از رویدادها و حوادثی كه بر اثر این تشكیلات و برخورد از موضع بالا در این سال ها رخ داده پند نگرفته اند و فكر می كنند می توانند یك طرفه تصمیم گیری كنند.
وی تاكید كرد: ما از این رفتارهای انحصارطلبانه بسیار ضربه خورده ایم. فكر می كردیم آنها از تك رویی، خودمحوری و خودبزرگ بینی ها درس های لازم را گرفته اند.
این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: قرار بود رییس شورای هماهنگی جبهه اصلاحات به جای نظرات شخصی و حزبی، مواضع این شورا را بیان كند، این موارد نشانه های خوبی نیست و باید آسیب شناسی جدی از رفتار جریان اصلاح طلبی انجام شود. این رفتارها با روح اصلاح طلبی سازگاری ندارد.
حكیمی پور خاطرنشان كرد: هرچه می گویند باید اجرا شود و جایی هم كه اكثریت با آنها نیست بازی را بر هم می زنند. كجای این رفتار اصلاح طلبانه است و چرا این حرف ها را به شكل رودررو در جمع اصلاح طلبان نمی زنند؟
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات یادآور شد: بارها گفته ام 9 نفری كه به عنوان «اصلاح طلبان پیشرو» در آستانه انتخابات شوراهای پنجم نامه نوشتند و به جای مطرح كردن این نامه در جمع اصلاح طلبان آن را به مطبوعات دادند و باعث شكل گیری این وضعیت در شورای شهر شدند حال كجا هستند و چرا پاسخگو نیستند؟ آنها فكر نمی كنند «نگاه خود را همه كاره اصلاحات دیدن» كافي است؟
وی با بیان این كه جریان اصلاحات همچنان اسیر تصمیمات محفلی است، تصریح كرد: از زمانی كه فهمیدند اكثریت شورای هماهنگی با آنها همراه نیست جلسات مربوط به طرح پارلمان اصلاحات را طول می دهند تا مشمول مرور زمان شود.
به گزارش ایرنا، طرح پارلمان اصلاحات از همان زمان ارائه در سال 96 و از سوی «مصطفی كواكبیان» با منتقدان جدی در احزاب اثرگذار اصلاح طلب روبرو شد. هدف از ارائه چنین طرحی، پررنگ سازی نقش برخی احزاب در نهادها و شوراهای اصلاح طلب و انگیزه آن برخی ابهامات در عمكرد شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان است.
طرح پارلمان اصلاحات آنگونه كه اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات می گویند در مراحل نهایی تصویب و ارائه به وزارت كشور است. آنچه این روزها ایده پارلمان اصلاحات را با چالش جدیدی مواجه كرده، موضوع انتقادات طرح شده از سوی تعدادی از فعالان حزبی است.
سیام**3202**1336