۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۵
کد خبر: 83306841
۰ نفر
اولین جشنواره خلاقیت علمی دانش آموزان ایرانی در قطر برگزار شد

تهران - ایرنا - اولین جشنواره خلاقیت های علمی - پژوهشی لكوكاپ با همت سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی در قطر و بحرین و گروه دانش بنیان لكو در مدرسه پسرانه ایرانیان مقیم قطر برگزار شد.

به گزارش ایرنا این جشنواره با حضور 100 دانش آموز در قالب 5 لیگ و در رشته های لكومس (محاسبات ذهنی با چرتكه) و لكوروبو (رباتیك) برگزار شد و نفرات برگزیده مجوز ورود به اردوی جهانی لكوكاپ در كشور تركیه در سال 2020 را دریافت كردند.
این گزارش می افزاید : دانش آموزان در مسابقه لكوروبو با آماده سازی ربات های خود موسوم به ربات فوتبالیست، دو به دو با هم مسابقه دادند. این مسابقات در قالب 3 گروه سنی متفاوت برگزار شد.
نكته حائز اهمیت و هدف برگزاری این مسابقه نبوغ و توانمندی فردی بود و به همین منظور هر دانش آموز ، ربات منحصر به فرد خود را آماده این مسابقه كرده بود.
پس از برگزاری مسابقات لكوروبو، نوبت به رشته لكومس رسید. در این رشته دانش آموزان بایستی با استفاده از چرتكه استاندارد ، عملیات ریاضی را با سرعت انجام دهند. این مرحله نیز در دو رده سنی برگزار شد. در هر دو رده 100 سوال به اقتضای هر لیگ طراحی و اجرا شد. پس از طی زمان مشخص پایان آزمون اعلام شده و نفرات برتر در مراسم معرفی شدند.
مدارس ایرانی در قطر در دو بخش دختران و پسران و در تمام پایه ها دانش آموز دارد و در زمان حاضر قریب به 900 دانش آموز دختر و پسر در این مدارس به صورت مجزا مشغول به تحصیل هستند.
خاورم**1508