درآمد اختصاصی آموزش و پرورش سمنان 40 درصد افزایش یافت

سمنان- ایرنا- مدیركل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: درآمد اختصاصی آموزش و پرورش استان با مدیریت مالی، شفافیت و برنامه ریزی 40 درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، محمد دستورانی عصر سه شنبه در آیین بزرگداشت مقام معلم با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی ذوعلم معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی كشور در سالن اجتماعات شهید مطهری سمنان افزود: آموزش و پرورش استان سمنان توانسته با مدیریت مالی كارآمد خدمات خوبی را به جامعه فرهنگیان و دانش آموزان ارائه دهد.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش استان سمنان در سال تحصیلی جاری با برنامه ریزی اصولی و كارشناسی توانسته در بخش های مختلف مانند عمرانی، آموزشی، پژوهشی، ورزشی و سوادآموزی پیشرفت چشمگیر داشته است.
وی با بیان این كه 80 طرح عمرانی در حوزه آموزش و پروش در حال ساخت است تصریح كرد: پنج هزار میلیون ریال برای ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی و كمك به والدین این دانش آموزان در نظر گرفته شده است.
وی اضافه كرد: نرخ با سوادی در استان سمنان 98.5 درصد است و این نشان از توجه به آموزش و علم آموزی در استان سمنان دارد.
دستورانی خاطر نشان كرد: 80 هزار دانش آموز در المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در استان شركت كردند و آموزش و پرورش استان سمنان در زمینه ورزش فعال عمل كرده است.
به گفته وی، برگزاری نماز جماعت در 700 مدرسه، كسب رتبه دوم پژوهش، شركت 25 هزار نفر در جشنواره دانایی و توانایی از دستاوردهای آموزش و پرورش استان سمنان است.

** استخدام 700 نفر در آموزش و پرورش سمنان
مدیركل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: 20 هزار نفر امسال در آموزش و پرورش جذب می شوند و سهم استان سمنان 700 نفر است.
وی ابراز داشت: پژوهش سراهای سمنان امكانات روزآمد ندارند و مدرسه ها ایمن نیست و تجهیز و ایمن سازی نیازمند تامین اعتبار است.
مدیركل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: معیشت معلمان به نقطه مطلوب نرسیده و رفع این مشكلات نیازمند كمك و هم افزایی ائمه جمعه، استاندار، دولت، مجلس و همه دلسوزان است.
استان سمنان یك هزار و 100 آموزشگاه با ظرفیت پنج هزار و 326 كلاس درس دارد، و 120 هزار دانش آموز و هشت هزار و 700 نفر معلم فعال هستند.
دوازدهم اردیبهشت ماه، سالروز شهادت استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری كه در سال 1358 به دست گروهك منحرف فرقان به شهادت رسید، به عنوان روز معلم و از 12 تا 18 اردیبهشت ماه هفته معلم نامگذاری شده است.
7342/7408