سپاه انصارالرضا (ع) 450 خانه سیل زده را بازسازی می كند

بیرجند - ایرنا - فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با اشاره به سیل فروردین امسال در برخی نقاط كشور گفت: بازسازی 450 واحد خسارت دیده به سپاه انصارالرضا واگذار شده است.

به گزارش ایرنا سردار علی قاسمی عصر سه شنبه در اولین جلسه كارگروه استانی ایجاد، هماهنگی، پشتیبانی و نظارت بر برنامه های بسیج سازندگی استان در سال جاری كه به ریاست استاندار خراسان جنوبی برگزار شد اظهار داشت: خراسان جنوبی در جمع آوری كمك های مردمی پیشگام بوده و سپاه نیز در این زمینه طرح جهاد همبستگی ملی را برای مشاركت بیشتر مردم دنبال می كند.
وی افزود: از همین رو با اتاق اصناف استان برای جمع آوری كالاهای خانگی وارد تفاهم شده ایم تا از ظرفیت كسبه استان برای كمك به سیل زدگان بتوان استفاده كرد.
فرمانده سپاه انصارالرضا خراسان جنوبی گفت: برای بازسازی منازل خسارت دیده سهم هر مسجد را حداقل 10 میلیون تومان در نظر گرفته ایم كه با مشاركت مردم و خیران این كمك ها جمع آوری و به مناطق سیل زده ارسال شود.
وی افزود: در صورتی كه عرصه های پیشرفت به جهادگران واگذار شود قطعا تلاش ها نیز بیشتر خواهد بود.
سردار قاسمی با تاكید بر لزوم پشتیبانی از گروه های جهادی گفت: تابستان امسال گروه هایی از دانشگاه تهران عازم خراسان جنوبی می شوند كه نیاز است در زمینه اسكان، حمل و نقل و ترابری پشتیبانی شوند.
وی ادامه داد: سهم خراسان جنوبی از 40 هزار پروژه سراسری در كشور 750 پروژه بوده كه 50 درصد آورده آن از محل اعتبارات استانی تامین می شود و مابقی بر عهده سپاه است.
فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینكه سهم دستگاه های اجرایی در پروژه های مشاركتی باید مشخص شود گفت: تاكنون درخواست های مردمی مبنی بر واردات دام داشتی زیاد بوده كه امید است مدنظر مسئولان برای ماندگاری جمعیت در روستاها باشد.
وی با اشاره به برنامه های سپاه در قالب قرارگاه پیشرفت و آبادانی، اردوهای جهادی و غیره افزود: این فعالیت تاكنون در كشور رتبه های یك تا پنجم را كسب كرده است كه نشان از فرهنگ جهادی بین مردم استان دارد.
9893*3028