۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۱
کد خبر 83306578
۰ نفر
حملات صهیونیست ها 800 واحد مسكونی در غزه را تخریب كرد

تهران - ایرنا - معاون وزیر كار و اسكان فلسطین در نوار غزه اعلام كرد كه در اثر حملات گسترده رژیم صهیونیستی به این باریكه، 800 واحد مسكونی و 13 مدرسه تخریب شدند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی تركیه، ناجی سرحان معاون وزیر كار و اسكان فلسطین در نوار غزه آمار نهایی خسارت های وارده به این باریكه در جریان حملات اخیر صهیونیست ها را اعلام كرد و گفت بیش از 700 واحد مسكونی به طور جزئی و 100 واحد دیگر به طور كامل تخریب شده است.
وی با بیان اینكه جنگنده های اسرائیلی در جنگ اخیر تعدادی خودروی امدادرسانی را نیز منهدم كردند، افزود: 13 مدرسه نیز در جریان این حملات تخریب شده و به شبكه برق نیز آسیب فراوانی رسیده است.
سرحان گفت: ده ها كارگاه، فروشگاه و دفاتر مطبوعاتی نیز آسیب فراوانی دیده و خسارت های زیادی به ده ها هزار متر مربع از اراضی زراعی فلسطینیان رسیده است.
وی از همه كشورهای و ارگان های كمك كننده به فلسطین خواست كه برای اسكان افراد بی خانمان، حمایت های مالی خود را در اختیار مسئولان فلسطینی قرار دهند.
این مقام فلسطینی از جامعه جهانی و نهادهای سازمان ملل نیز خواست كه اقدامات لازم را برای بازسازی زیرساخت های مسكونی و غیرنظامی انجام دهند و برای پایان دادن به محاصره نوار غزه تدابیر لازم را در پیش بگیرند.
دور جدید درگیری بین گروه های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی از روز شنبه گذشته با حمله بالگردهای نظامی این رژیم به مناطق مسكونی غزه آغاز و با پاسخ كوبنده مقاومت سرانجام متوقف شد.
نیروهای مقاومت از جمله جنبش حماس و جهاد اسلامی در واكنش به حملات دشمن صهیونیستی اعلام كردند كه مناطق اشغالی را هدف قرار می دهند.
در همین راستا براساس اعلام فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی، در دو روز گذشته 700 فروند موشك از باریكه غزه به اسرائیل شلیك شده است.
براساس گزارش وزارت بهداشت فلسطین، در درگیری های دو روز گذشته گروه های مقاومت فلسطین با رژیم صهیونیستی تاكنون 31 فلسطینی شهید و 175 نفر دیگر نیز زخمی شدند.
شبد**خاورم**9329**1379