۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۱
کد خبر: 83306556
۰ نفر
«مَگرالِن» به جشنواره اودنسه دانمارك راه یافت

تهران - ایرنا - فیلم كوتاه «مَگرالِن» به كارگردانی و تهیه كنندگی مریم زارعی به جشنواره اودنسه دانمارك راه پیدا كرد.

به گزارش عصر سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، فیلم كوتاه «مَگرالِن» به كارگردانی و تهیه كنندگی مریم زارعی و نویسندگی پیام سعیدی به عنوان نماینده ایران در بخش مسابقه جشنواره فیلم اودنسه 2019 روی پرده می‌رود. این رویداد سینمایی از سال 1975 در ماه آگوست در اودنسه دانمارك برگزار می‌شود.
«مَگرالِن» به عنوان یكی از نمایندگان سینمای ایران در شصت و نهمین دوره جشنواره فیلم برلین نیز حضور داشت.
121 فیلم از میان نزدیك به 3264 شركت‌كننده انتخاب شده‌اند كه فیلم‌های برگزیده در بخش رقابتی مسابقه و بخش ملی به آكادمی اسكار برای حضور در آن رویداد مهم سینمایی معرفی می‌شوند.
فیلم كوتاه «مَگرالِن» داستان خانواده‌ای را روایت می‌كند كه در یك قبرستان ماشین زندگی می‌كنند. دختر كوچك خانواده كه نابیناست به همراه برادر بزرگترش در قبرستان ماشین‌ها ماشینی برای خود ساخته‌اند كه در آن روزهایشان را می‌گذرانند. اتفاقی باعث برهم خوردن نظم متزلزل خانواده می‌شود. كودكان برای كنار آمدن با این اتفاق در تلاش برای پیدا كردن راه خود هستند. برادر بزرگ‌تر تلاش می‌كند تا دنیای تلخ پیرامون را جور دیگری برای خواهرش تصویر كند و …
در این فیلم كوتاه هنرمندانی چون آتنا سلیمانی، رزمریم كاظمی، طاها نجف پور و منصور نصیری ایفای نقش می كنند.
نوزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم اودنسه (OFF) از 26 آگوست تا 1 سپتامبر 2019 برابر با 4 تا 10 شهریور ماه در شهر اودنسه دانمارك برگزار می‌شود.
فراهنگ ** 9246 ** 1355