۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۸
کد خبر 83306549
۰ نفر
مجوز راه اندازي شهرداري تلخاب صادر شد

اراك - ايرنا - نماينده مردم تفرش، فراهان و آشتيان در مجلس شوراي اسلامي گفت: مجوز راه اندازي شهرداري شهر جديد تلخاب از سوي وزارت كشور صادر شد.

«محمد حسيني» عصر سه شنبه در گفت و گو با ايرنا، افزود: با توجه به برگزاري نشست و اقدامات انجام شده در اين خصوص، بررسي شهريت دهستان تلخاب از توابع فراهان از 2 سال پيش در دستور كار قرار گرفت و مكاتبات بسياري با وزارت كشور انجام شد.
وي ادامه داد: در نهايت 15 آذرماه سال گذشته هيات وزيران با ارتقاي تلخاب از روستا به شهر موافقت كرد و بعد از مكاتبات و اقدامات اداري نيز پيگيري شد تا اينكه 15 ارديبهشت ماه جاري وزير كشور مجوز راه اندازي شهرداري تلخاب را صادر كرد.
نماينده مردم تفرش، فراهان و آشتيان در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: شهرداري تلخاب پنجشنبه هفته جاري با حضور مقامات كشوري و استاني آغاز به كار مي كند.
حسيني افزود: تلخاب با جمعيت چهار هزار و 500 نفر از جمله روستاهاي بزرگ استان مركزي است كه به دليل بهره گيري از شرايط جغرافيايي مناسب، جاذبه هاي گردشگري، گويش ويژه و پويا بودن از قابليت تبديل شدن به شهر برخوردار است.
وي اظهار داشت: با توجه به ظرفيت هاي تلخاب، ارتقاي اين خطه به شهر خواسته به حق مردم براي بهره مندي از امكانات و رفاهيات هر چه بيشتر است.
شهرستان فراهان از توابع استان مركزي در سال 86 با نظر تقسيمات كشوري به شهرستان ارتقا يافته و داراي 2 بخش (مركزي، خنجين) است.
بر اساس آخرين آمار در فراهان 30 هزار و 42 نفر جمعيت زندگي مي كنند.
3017/3075