۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
کد خبر 83306508
۰ نفر
2250 مشترك به مشتركان آب شهرستان ری افزوده شد

شهرری- ایرنا- معاون درآمد و امور مشتركین شركت آب و فاضلاب منطقه 6 تهران گفت: از سال گذشته تاكنون حدود 2 هزار و 250 مشترك به مشتركان آب شهرستان ری افزوده شد.

محسن رنجبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینكه 10 هزار مشترك از 245 هزار مشترك آب این منطقه دارای كنتور فرسوده است، اظهار داشت: قیمت هر كنتور از 55 هزار تومان به 250 هزار تومان یعنی 5 برابر رسیده كه این امر نصب و تعویض كنتور را برای مشتركان دشوار كرده است.
وی افزود: در هر دوره 245 هزار كنتور در بازه زمانی 32 روز قرائت شده و پس از تهیه و چاپ قبض به مشتركان ارائه می شود.
رنجبری با اشاره به اینكه تمامی مشتركان منطقه 6 به ویژه شهرستان ری قبض ها را به موقع پرداخت می كنند، گفت: آنچه كه در قبض ها برای مشتركان ارسال می شود، همان طلب آب و فاضلاب از مردم است.
وی به هوشمندسازی شبكه توزیع آب اشاره كرد و افزود: در منطقه 6 آب و فاضلاب حدود 40 كنتور سه اینچ به بالا هوشمندسازی شده و كنتورها به صورت برخط و هم توسط مامور به صورت حضوری قرائت می‌شوند.
معاون درآمد شركت آب و فاضلاب منطقه 6 تهران هوشمندسازی كنتورها را امری مفید و مهم دانست و عنوان كرد: هوشمندسازی كنتورهای آب روشی بهینه و به صرفه بوده و مشكلی در این زمینه وجود ندارد.
وی با بیان اینكه 90 درصد مشتركان آب منطقه در بخش مسكونی و 10 درصد در بخش غیرمسكونی است، گفت: مشتركین آب منطقه در حد استاندارها و الگوهای متعارف، آب مصرف می كنند كه از این طریق علاوه بر مدیریت مصرف آب، هزینه خانوار خود را مدیریت كنند.
رنجبری افزود: سالانه حدود 400 تا 500 رشته انشعاب غیرمجاز شناسایی و بر اساس قانون برخورد می شود.
وی اضافه كرد: مشتركان در صورت بروز هر نوع مشكلی از طریق شماره 122 در راستای رفع مشكل خود اقدام كنند تا ضمن جلوگیری از مراجعه حضوری شهروندان و صرف وقت و هزینه، كارها با سرعت بیشتری انجام شود.
معاون درآمد آب و فاضلاب منطقه 6 تهران ادامه داد: افراد برای استحمام در فصل گرما از سردوش‌هایی استفاده كنند كه در انتقال و خروج آب، دبی و حجم كمتری از آب را انتقال می دهد.
رنجبری افزود: در صورتی كه مشتركین الگوی مصرف خانوار یعنی 18 متر مكعب در ماه را رعایت كنند، قبض آب بهای آنها در حد متعادل بوده و در پرداخت آن مشكلی نخواهند داشت.
وی با بیان اینكه مصرف بهینه آب به نفع شهروندان خواهد بود، یادآور شد: یك خانواده 4 نفره باید روزی 600 لیتر و به ازای هر نفر 150 لیتر آب مصرف كند.
به گزارش ایرنا، شركت آب و فاضلاب منطقه 6 شهر تهران به مركزیت شهرری با 245 هزار مشترك آب و 180 هزار مشترك فاضلاب منطقه ای به وسعت حدود 138 كیلومتر مربع شامل 80 كیلومتر مربع از شهر تهران و پنج شهر باقرشهر، كهریزك، حسن آباد، خاورشهر و قیامدشت با جمعیت حدود یك میلیون و688 هزار نفر را زیر پوشش خدمات رسانی دارد.
شهرستان ری (به مركزیت شهرری) با جمعیتی در حدود یك میلیون نفر در جنوب استان تهران واقع شده است.
1970/6003